Projekt Populus bliżej realizacji

7 grudnia 2020 | 20:58 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Mediolańskie kluby dostarczyły do Urzędu Miasta pełną dokumentację dotyczącą budowy stadionu, z uwzględnieniem wszystkich poprawek Rady Miasta. Wciąż jednak nie wyłoniono projektu, który zostanie zrealizowany.

Jak już wcześniej informowano, zdecydowanym faworytem jest projekt Populus. Zdaniem włoskich mediów ta przewaga jest znacząca. Stadion miałby pomieścić około sześćdziesięciu tysięcy miejsc siedzących. Wygląd jest inspirowany Duomo (skąd przydomek "Katedra") oraz Galerią Wiktora Emanuela II. Wizualizacja uwzględnia między innymi konstrukcje szklane, które dzięki odpowiedniemu oświetleniu przypominają mediolańską katedrę, łącząc tym samym historię z nowoczesnością. Gra świateł będzie także zmienna (niebieska lub czerwona) w zależności od rozgrywanych meczów.
Zanim jednak dojdzie do oficjalnego wyboru, oba kluby chcą mieć akceptację Rady Miasta oraz brak zastrzeżeń ze strony stowarzyszeń, komitetów obywatelskich, czy partii politycznych.

Realizacja projektów będzie bardzo kosztowna. Z założeń wynika, że pochłonie ona od 20 do 30 milionów euro. To może wydłużyć ramy czasowe przewidziane przez prezydenta Mediolanu, według którego wmurowanie pierwszego kamienia powinno nastąpić do połowy 2021 roku. Według wstępnych ustaleń budowa ma potrwać 6 lat i 8 miesięcy.

Nowa infrastruktura wokół stadionu sprawi, że dzielnica będzie wielofunkcyjna, bowiem projekt uwzględnia nie tylko stadion, ale także: 29-piętrową wieżę, cztery budynki hotelowo-biurowe, miejsca sportu i rekreacji oraz punkty rozrywkowe. Całe przedsięwzięcie wyceniono na 79,9 milionów euro. Gdyby teren był użytkowany przez cały rok, przychody powinny sięgać 131 milionów euro, z wyłączeniem meczów i nadwyżki z dzielnicy, szacuje się na 78,7 milionów euro. Roczne koszty utrzymania i zarządzania wyniosą około 25 milionów euro.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

superdoktorgazeta

superdoktorgazeta 8 grudnia 2020 | 08:34   

Ten ładniejszy, więc dobrze

Wisnia_pl

Wisnia_pl 8 grudnia 2020 | 18:57   

Dawać Katedrę !!


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich