CAMPIONI 2021

 

Gattuso: Sędzia powinien być bardziej wyrozumiały

17 grudnia 2020 | 00:11 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Gennaro Gattuso nie krył wściekłości po zakończeniu spotkania na Giuseppe Meazza. W rozmowie ze Sky Sport Italia szkoleniowiec Napoli skupił się przede wszystkim na ocenie pracy arbitra. 

- Takie rzeczy dzieją się tylko we Włoszech. Powiedziałem arbitrowi, że dwie minuty wcześniej pochwalił kapitańską postawę Lorenzo Insigne, a następnie wyrzucił go z boiska. Nie możesz odesłać kapitana, który mówi żebyś spieprzał, po podyktowaniu wątpliwego karnego. Na Wyspach sędziowie ciągle słyszą podobne teksty i nic się nie dzieje, tylko we Włoszech wyrzuca się graczy z tego powodu.

- Kiedy byłem zawodnikiem, to był sport. Sędzia powinien wykazać się zdrowym rozsądkiem i zrozumieć, że po wątpliwym karnym, może usłyszeć, żeby spieprzał. Powinien udawać, że tego nie słyszy. Z takiego powodu, nie możesz zostawić zespołu w dziesiątkę. Lorenzo nie powiedział mu tego nawet prosto w twarz, nie był agresywny.

Odnośnie samego meczu Gattuso powiedział:

- To był taktyczny mecz. Moim zdaniem zespół świetnie się spisał, próbowaliśmy zrobić coś nowego. To oczywiste, że Napoli zasłużyło na więcej, ale w piłce trzeba strzelać gole. Miałem wrażenie, że całą noc moglibyśmy próbować wrzucić piłkę do siatki, a ta nie chciałaby wpaść. Inter starał się nas dopaść, podczas gdy i tak udało nam się grać swoją piłkę. Niestety nic nie wpadło do bramki.

- Mertens? Ma skręconą kostkę, zobaczymy, co wykażą testy.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 3

Huragan1410

Huragan1410 17 grudnia 2020 | 06:42   

Rino takich zawodników jak Ty już nie ma. Wyginęli bezpamiętnie. Szacunek na zawsze.

Avtvv

Avtvv 17 grudnia 2020 | 10:53   

Jakbyś Ty kazał sędziemu "spier***" to tak samo byś wyleciał... Udawać że nie słyszy? Litości . . .

Huragan1410

Huragan1410 17 grudnia 2020 | 14:01   

O czym ty mówisz Avtvv w ogóle?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich