CAMPIONI 2021

 

Conte: Postaramy się wydobyć całą energię

22 grudnia 2020 | 14:49 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

W środę Nerazzrurri zagrają swój ostatni mecz w 2020 roku. Ich rywalem będzie Hellas Verona. Przed spotkaniem Antonio Conte spotkał się z dziennikarzami i odpowiedział na ich pytania.

Verona jest zespołem dobrze zorganizowanym taktycznie, można rzecz, że jest podstępnym przeciwnikiem. Czego się spodziewasz?

- W tym sezonie robią świetne rzeczy. Jurić robi dobrą robotę i zbiera same komplementy. To będzie trudny mecz, ponieważ Hellas zawsze sprawia trudności dobrym zespołom. Będziemy musieli zagrać dobrze, uważnie i z determinacją. Wiemy, z czym mamy do czynienia.

Jak wygląda zespół pod względem zmęczenia?

- Graliśmy w niedzielę, więc wczoraj ci, którzy zagrali przeciwko Spezii, mieli odpoczynek. Dzisiaj przygotowujemy się do meczu z Hellasem. Później będziemy mieć kilka dni urlopu. Na pewno w Weronie postaramy się wydobyć całą energię dla uzyskania dobrego wyniku.

Czy Milan cię zadziwia?

- Grają bardzo dobrze. Cieszę się z osiągnięć Piolego.

W zeszłym roku Inter zakończył rok z Juventusem na czele tabeli. W tym roku jesteście blisko czołówki. Na jakim etapie jest rozwój zespołu?

- Staramy się podążać wyznaczoną drogą, której celem jest pierwsze miejsce w tabeli.

W ostatnich kilku meczach liczba rotacji składem została zmniejszona. Czy jest to wynikiem problemów z kontuzjami, czy raczej twoich decyzji, poprzez które chcesz utrzymać na boisku zawodników, którzy są w optymalnej formie?

- Oba argumenty są brane pod uwagę. Borykamy się z kontuzjami, ale staramy się utrzymać stabilność.

Mówiłeś o podsumowaniu roku - czego się spodziewałeś i jakie są twoje oczekiwania na przyszłość?

- Moja ocena nie jest ważna. Liczy się to, co klub myśli o tych czterech przepracowanych miesiącach. Po meczu z Hellasem spotkam się z klubem. Na sierpniowym spotkaniu zapadły decyzje, które wszyscy zaakceptowali. Teraz jest czas, by ponownie usiąść i wyjaśnić, z jakimi sytuacjami chcemy się zmierzyć i czy możemy stawić im czoła.

Czy fizyczne problemy Alexisa Sancheza zależą również od jego gry w reprezentacji?

- Nie znam dokładnej przyczyny, ale fakt jest jeden: Sanchez jest często kontuzjowany.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

boxingdivision

boxingdivision 22 grudnia 2020 | 14:51   

"Moja ocena nie jest ważna. Liczy się to, co klub myśli o tych czterech przepracowanych miesiącach."

:))))


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich