Capello: Inter pozostaje faworytem do scudetto

12 stycznia 2021 | 15:23 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Pomimo ostatnich trudności Inter pozostaje faworytem do sięgnięcia po tytuł mistrzowski, a przynajmniej takiego zdania jest Fabio Capello. Utytułowany szkoleniowiec podzielił się swoimi przemyśleniami w rozmowie z dziennikiem Corriere dello Sport.

- Milan ma dobrego trenera i kilku liderów, którzy pomagają drużynie. Klub zawsze opierał swoje sukcesy na rozwoju wychowanków akademii, takich jak Franco Baresi, Paolo Maldini, Filippo Galli i Alessandro Costacurta. Teraz w zespole jest wielu zagranicznych piłkarzy, lecz Calabria czy Donnarumma przeszli przez sektory młodzieżowe.

- Inter pozostaje faworytem do zdobycia scudetto? Powiedziałem to na początku sezonu i teraz mogę potwierdzić. Conte nie ma powody, by żądać nowych transferów, zwłaszcza że klub odpadł z europejskich pucharów. Każdy trener byłby szczęśliwy, mogąc dowodzić takim zespołem i myślę, że on też to potwierdzi. Zarządzaniem grupą będzie kluczowym czynnikiem dla Nerazzurrich.

- Juventus powraca na właściwe tory, nawet bez pomocy Cristiano Ronaldo, co oznacza, że naprawdę dochodzą do siebie. Jest pięć zespołów, które będą walczyć o cztery czołowe lokaty: Inter, Milan, Juve, Atalanta i Roma.

 

Źródło: Corriere dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 2

SeaVent

SeaVent 12 stycznia 2021 | 15:45   

Kiedyś dawno temu może i w to wierzyłem..teraz zadam pytanie co takiego ma nasz ukochany klub czego innym brakuje? Że jesteśmy faworytem? Bo jak narazie pan trener robi wszysko abym stracił moją (pewnie nie tylko moją) sympatie do niego.

inter00

inter00 12 stycznia 2021 | 20:08   

Szanse nadal mamy i tylko od nas zależy czy ją wykorzystamy. Czy jesteśmy faworytem? Tak, ale razem z Juve i Milanem


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich