Prandelli: Chcemy zagrać ofensywnie

12 stycznia 2021 | 22:52 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Fiorentina powoli odbudowuje pozycję w ligowej tabeli pod dowództwem Cesare Prandellego. Szkoleniowiec Fiołków ma nadzieję, że jego drużyna sprosta fizycznej przewadze Interu i zaprezentuje ofensywne futbol podczas środowego meczu.

- Nie możemy postrzegać rozgrywek pucharowych jako niedogodności. Ci, którzy wybiegną na boisku, muszą sprawić problemy doskonałemu zespołowi, jakim jest Inter. Chcemy grać otwartą i ofensywną piłkę.

- Wiele osób powtarzało, że nie jesteśmy zespołem do spadku, a mimo to cały czas byliśmy w tej strefie. W końcu zabraliśmy się za brudną robotę w meczu z Cagliari, okazując determinację i głód. Przed nami jeszcze długa droga, ale fundamenty już istnieją. Zawsze musimy podchodzić do meczów z myślą, że to ostatnie starcie sezonu, które zadecyduje o naszym bezpieczeństwie.

- Żeby zwalczyć fizyczność Interu, musimy być szybsi i bardziej skoncentrowani na kryciu. To drużyna przygotowana do wygrywania we wszystkich rozgrywkach, ale słabsze zespoły potrafiły już sprawić im problemy, więc dlaczego my mielibyśmy nie podołać zadaniu?

Prandelli poświęcił także kilka słów dobrej formie Dusana Vlahovicia, którego porównał nawet do młodego Adriano:

- Młodzi gracze są niczym gąbki, chętni do chłonięcia informacji i ciągłej nauki. Widziałem niewielu graczy, tak dobrych w jego wieku. Może tylko Adriano. Mówiąc o tym, musimy zachować jednak równowagę, bowiem jeszcze niedawno było sporo wątpliwości wobec Vlahovicia. Klub negocjuje z jego agentem, aby zadecydować o przyszłości.

Źródło: Football-Italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich