Conte: Awans to zastrzyk pozytywnej energii

14 stycznia 2021 | 07:43 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Antonio Conte miał powody do zadowolenia po wygranej nad Fiorentiną i publicznie pochwalił postawę swojego zespołu. Szkoleniowiec Interu jest przekonany, że awans podziała mobilizująco przed derbowym starciem z Juventusem.

- Zasłużyliśmy na awans. Sprawa powinna rozstrzygnąć się w ciągu 90 minut, ponieważ mieliśmy swoje szanse. Chłopaki dobrze się spisali, rozgrywając 120 minut w dobrym tempie, intensywnie i z odpowiednią organizacją. Jestem usatysfakcjonowany.

- Cieszy mnie także postawa graczy, którzy grali mniej w ostatnim czasie, jak Aleksandar Kolarov czy Andrea Ranocchia. Udowodnili, jak bardzo zależy im na Interze.

- To była najlepsza możliwa drużyna, biorąc pod uwagę wybory, których mogłem dokonać. Dla przykładu Achraf Hakimi zmagał się ostatnio z gorączką. Wybrałem mocny skład, aby wygrać mecz i otrzymałem właściwą odpowiedź od wszystkich.

- Wygrana na trudnej arenie we Florencji, zwiększy pewność siebie i naładuje baterie przed meczem z Juventusem. Ci chłopcy wygrali osiem z ostatnich jedenastu spotkań, zremisowali z Romą i przegrali z Sampdorią, lecz to nigdy nie wydaje się być wystarczające. Awans był bardzo ważny. To zastrzyk pozytywnej energii w zespole.

Źródło: Inter TV

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich