Pirlo: Nie dało się zagrać gorzej

18 stycznia 2021 | 02:31 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Po końcowym gwizdku arbitra Andrea Pirlo nie szukał tanich usprawiedliwień i otwarcie skrytykował nastawienie zespołu. Zdaniem Włocha jego podopieczni wystraszyli się rywali i nie podjęli równorzędnej walki z Interem.

- Od samego początku byliśmy źle nastawieni, a kiedy brakuje determinacji do wygrywania pojedynków, wszystko staje się trudniejsze. Po prostu nie wyszliśmy na boisko, byliśmy bojaźliwi. Obawialiśmy się ofensywy Interu, więc podświadomie koncentrowaliśmy się wyłącznie na obronie, w której znowu nie byliśmy dość agresywni. Pozwoliliśmy Interowi przejąć inicjatywę, co w tych okolicznościach stało się niszczycielskie.

- Jakość indywidualna może rozbłysnąć tylko wówczas, gdy dorównujesz przeciwnikowi pod względem agresji i determinacji. Tego nam zabrakło. Nie dało się zagrać gorzej i tego się nie spodziewaliśmy. Musimy podnieść głowy i przygotować się na środowy mecz w Superpucharze z Napoli.

- Nasze ambicje pozostają takie same. To wpadka z silnym przeciwnikiem, takie rzeczy się zdarzają, lecz jestem rozczarowany nastawieniem. Drużyna taka jak Juventus musi przybyć z pewnością siebie i ambicją. Z chęcią przejęcia inicjatywy i ukierunkowania meczu, ale byliśmy zbyt nieśmiali.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 18 stycznia 2021 | 07:57   

Nie owijał w bawełnę bo prawdą jest że Juve zagrało bardzo źle. Pirlo może wyrosnąć na dobrego trenera, szybko się uczy i jest bardzo inteligentny, jestem ciekaw jak się rozwinie za 2 lata

castillo20

castillo20 18 stycznia 2021 | 15:31   

To fakt bardzo interesujący trener


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich