Eriksen: Od dziecka podziwiałem Baggio

7 marca 2021 | 14:07 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Poniedziałkowy mecz z Atalanta będzie prawdopodobnie kolejną szansą do zaprezentowania swoich umiejętności dla Christiana Eriksena. Duńczyk był także bohaterem ostatniego programu meczowego emitowanego przez klubową telewizję. Pomocnik Interu poruszył kilka luźniejszych kwestii.

Idol:

- Jako dziecko zawsze podziwiałem Michaela Laudrupa. W Danii każdy chciał być jak on, to najlepszy duński piłkarz wszechczasów. Prawdziwe źródło inspiracji.

Baggio:

- Mój tata był wielkim fanem Roberto Baggio i przy pierwszej możliwej okazji, kupił mi koszulkę z jego nazwiskiem. Pierwszą koszulką, jaką dostałem był właśnie Il Divin Codino.

Muzyka:

- Muzyka jest ze mną zawsze, towarzyszy mi na treningach i przed meczami. Moje dwa ulubione utwory to "Wow" Post Malone'a i "Beautiful People” Eda Sheerana ”.

Włochy:

- Jest takie miejsce we Włoszech, które noszę w swoim sercu. To miejscowość Jesolo. Jako dziecko jeździłem na kemping Cavallino Tre Porti, był pełen Duńczyków. Spędzałem lato, bawiąc się z przyjaciółmi na plaży.

Gol w derbach:

- Zdobycie gola zawsze ma wyjątkowy, niepowtarzalny smak. Zrobienie tego w derbach było świetne, ten rzut wolny wyszedł mi idealnie. To wyjątkowy moment.

Piątka marzeń Interu:

- W bramce Julio Cesar. Następnie Chivu. Szkoła Ajaxu, klasowy obrońca. Cambiasso - mistrz pomocy i oczywiście Sneijder - wizja gry, technika, niesamowite strzały. Wreszcie Roberto Baggio. Idol mojego ojca, którego podziwiałem od dziecka.

Źródło: Inter TV

Polecane newsy

Komentarze: 4

Pepesz1908

Pepesz1908 7 marca 2021 | 19:35   

Moj pierwszy i jedyny idol piłkarski z dzieciństwa to też Roberto Baggio. Pierwsza koszulka Interu właśnie z jego nazwiskiem.

daneq

daneq 7 marca 2021 | 20:47   

O tak, u mnie również Italia i Inter zaczęli się od Baggio :)

castillo20

castillo20 8 marca 2021 | 00:02   

U mnie tak samo :)

Huragan1410

Huragan1410 8 marca 2021 | 12:10   

Baggio klasa na boisku i poza nim. Szkoda karnego w 94 roku ale legendą calcio i tak za życia został i nikt mu tego nie odbierze.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich