CAMPIONI 2021

 

Burmistrz ma wątpliwości, Inter odpowiada

18 marca 2021 | 22:41 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

To był trudny i nerwowy dzień dla wszystkich, którym na sercu leży dobro Interu Mediolan. Najpierw pojawiły się informacje o kolejnych zakażeniach w zespole, następnie zapadła decyzja o odwołaniu spotkania z Sassuolo, a w między czasie wybuchło jeszcze zamieszanie związane z wypowiedzią burmistrza Mediolanu Giuseppe Sali.

O co chodzi? Włodarz miasta publicznie wyraził swoje zaniepokojenie sytuacją w szeregach władz Interu. Sala zaapelował o możliwie jak najszybsze rozwiązanie kwestii właścicielskich i poddał pod wątpliwość kontynuację prac nad projektem nowego stadionu dla obu mediolańskich klubów:

- Myślę, że dopóki Inter nie wyjaśni swoich losów, musimy zająć twarde stanowisko w sprawie. Pragnę jasno przedstawić sytuację mieszkańcom Mediolanu. Chodzi o to, że nie mówimy wyłącznie o stadionie, ale o projekcie, w którym połowa inwestycji dotyczy stadionu, a druga połowa innych rzeczy, które składają się na przyszłość tego obszaru.

- Oznacza to, jak przypuszczam, że czeka nas 5-6 lat pracy. Nie mogę powierzyć dzielnicy miasta na tak długi okres czasu komuś, kogo przyszła własność nie jest pewna. Mówią z pełnym szacunkiem dla Zhanga, ale przyszłość klubu musi zostać wyjaśniona. Do tego czasu logicznym wyjściem wydaje się zawieszenie prac.

Słowa burmistrza nie przypadły do gustu chińskim właścicielom Interu, a klub wydał oficjalne oświadczenie, w którym nie wykluczył nawet dalszych kroków w celu obrony dobrego imienia:

- FC Internazionale Milano ma wspaniałą, ponad stuletnią historię.

- Klub istniał przed burmistrzem Salą i będzie funkcjonował nadal po wygaśnięciu jego mandatu.

- Uważamy, że wypowiedź burmistrza Mediolanu jest obraźliwa dla właścicieli, lekceważy historię i rzeczywistość klubu oraz miliony kibiców w Mediolanie i na całym świecie. Nie ma ona związku z procesem administracyjnym projektu Nowy Stadion dla Mediolanu.

- Jeśli okaże się, że władze administracyjne nie doceniają Interu i jego właścicieli, podjęte zostaną konsekwentne decyzje.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 8

inter00

inter00 18 marca 2021 | 22:56   

Obraźliwa i egoistyczna wypowiedź. Burmistrz Mediolanu myśli tylko o własnej dupie i tylko o tym żeby to za jego kadencji wybudowali nowy stadion.

banikowy

banikowy 18 marca 2021 | 23:23   

Z tego co jest napisane to wnioskuję że burmistrz zadaje sensowne pytania i stawia odpowiednie warunki.
Jak miasto ma budować stadion z klubami w których może być problem z wypłacalnością i po drodze ze zmianą właścicieli?
Przeciez to logiczne że póki Inter nie poprawi wyników finansowych i nie utrzyma stałej płynności to miasto nie będzie chciało inwestować bo inwestycja będzie obciążona sporym ryzykiem.

Huragan1410

Huragan1410 19 marca 2021 | 00:04   

Niestety żyjemy w świecie gdzie biznes i pieniądze są często ważniejsze od tradycji i historii. Co mnie osobiście powiem wprost wkurwia niesamowicie. Z jednej strony z chęcią zapoznał bym burmistrza Salę z lewym hakiem na wątrobę za te słowa. Z drugiej z ciężkim sercem trzeba stwierdzić że ma on swoje argumenty. Aczkolwiek jeśli mógł bym wybrać to wybieram pierwsze rozwiązanie.

Generał Lufa

Generał Lufa 19 marca 2021 | 00:42   

Dobrze, mają nas bronić

shakurspeare

shakurspeare 19 marca 2021 | 06:53   

Huragan wyluzuj trochę no wymyślasz. Stadionu i tak wiadomo że nie wybudują za szybko

Maradon.

Maradon. 19 marca 2021 | 08:32   

Cała biurokracja we wloszech to syf. Kluby nawet jeśli mają pieniądze to rzuca się im kłody pod nogi, pewnie dlatego że skończy im się hajs z wynajmu stadionów miejskich, ale prowadzi to do tego że Serie A idzie w przeciętność a kluby są coraz biedniejsze względem innych czołowych lig. Połowa stadionów jest w żenującym stanie a w takiej marce jak Napoli to już w ogóle chyba toalet nie ma. Roma tyle lat już próbuje coś zbudować, Inter z Milanem to samo

Milan1899

Milan1899 19 marca 2021 | 12:24   

Dramat, zamiast wspierać kluby, które rozsławiły miasto na całym świecie, to ten DEBIL jeszcze przeszkadza jak może. Bez nowego stadionu reszta Europy będzie odjeżdżała jeszcze bardziej. Pieprzeni politycy...

Maciej Pawul

Maciej Pawul 19 marca 2021 | 13:42   

Sala od początku optował za renowacja San Siro i był przeciwny nowemu stadionowi. Jego wypowiedź jest tylko kontynuacją tej narracji, nic szczególnego.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich