Andreazzoli: Samir jest świetnym... pomocnikiem

26 marca 2021 | 15:59 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Samir Handanović nadal przebywa w izolacji, więc jego występ w najbliższym meczu należy oznaczyć sporym znakiem zapytania. W przypadku ewentualnej absencji Słoweńca jego miejsce powinien zająć Ionut Radu. Trener Aurelio Andreazzoli, który miał przyjemność pracować zarówno z jednym, jak i drugim bramkarzem, jest przekonany, że Rumun podoła zadaniu.

- On kocha swoją pracę. Jest gotowy do poświęceń i podąża za tym, kto pomaga mu się rozwijać. Teraz ma okazję pracować z prawdziwym mistrzem, jakim jest trener bramkarzy Interu Bonaiuti. Ma wszystko, aby pokazać cechy, które udowodnił w Genoi. Wyobrażam sobie nawet, że poprawił się dzięki pracy z Handanoviciem i Bonaiutim.

- Handanović to jeden z najlepszych bramkarzy. Poznałem go podczas jego pobytu w Udinese. Ma wspaniałą osobowość. Jest jednym z najlepszych pomocników w Serie A. Celowo powiedziałem pomocników. Trenowałem wielu graczy ze wspaniałymi umiejętnościami technicznymi, ale niektórzy kompletnie nie rozumieli gry lub nie mieli odpowiedniej osobowości. Nie chodzi wyłącznie o technikę, ale o umiejętność śledzenie tego, co dzieje się na boisku i spełnianie wymagań w polu karnym.

Źródło: Tuttosport

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich