Zanetti: Koszulka to symbol i historia

7 kwietnia 2021 | 11:53 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Dziś miała miejsce premiera czwartej koszulki Nerazzurrich na obecny sezon. Trykot ma dość nietypowy wzór i wzbudził liczne dyskusje w społeczności Interistów. Na temat koszulek i wartości klubu wypowiedział się legendarny zawodnik i obecny działacz, Javier Zanetti.

- Koszulka to symbol. Kiedy nosisz koszulkę swojej drużyny, wiesz, że zawarta jest w niej historia. Pamiętam, że w moim drugim sezonie w Interze strzeliłem gola w Neapolu w Coppa Italia w żółtej koszulce z czarnym paskiem. W pierwszym sezonie graliśmy też w zielonych trykotach. Pierwszy strój, w którym zagrałem w Nerazzurrich, prezentowany był na Terrazza Martini. Wraz z Facchettim, Suarezem, Mazzolą, Angelillo, Bergomim... 

Mam wszystkie te ubrania, ponieważ są częścią mojego życia. Od stulecia poprzez triplettę. Jedna z koszulek, na której najbardziej mi zależy, to ta z finału, który odbył się w Paryżu. To było moje pierwsze międzynarodowe trofeum z Interistami. Z numerem 4 grałem w Banfield, w reprezentacji z numerem 8. Kiedy trafiłem do Mediolanu, czwórka była wolna, więc ją wziąłem. 

Internazionale wywodzi się z Mediolanu, ale od samego początku ma międzynarodową tożsamość, tak jak wskazuje na to nazwa. Dla mnie Inter to odporność, rodzina i odpowiedzialność społeczna. To wartości, które są naszym DNA i nigdy nie możemy ich stracić. Musimy się ich trzymać i przekazywać je światu - powiedział Javier Zanetti w ramach oficjalnych podcastów klubu.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 4

inter00

inter00 7 kwietnia 2021 | 12:20   

4 trykot nie ma wiele wspólnego z historią, żeby to wyglądało chociaż na wzór koszulek o których Zanetti mówi a tu mamy twór który wydaje się być zaprojektowany przez 5 projektantów i każdy dołożył od siebie swoją wizje

Ilfenomeno

Ilfenomeno 7 kwietnia 2021 | 15:17   

Zajebisty projekt. Coś nowego i wyróżniającego się. Idealne pod 4 trykot. Inter wyznacza trendy.

excubitor

excubitor 7 kwietnia 2021 | 16:15   

inter00, a spójrz na trzeci komplet z sezonu 95/96., tam też była wycinanka. W tym samym sezonie były zielone, o których mówił JZ.
Albo na fikuśną niebieską szachownicę na żółtym tle z lat 91-94.

Z historią to wiele wspólnego nie miały czerwone wyjazdówki z 12/13, ha tfu.

Kevin

Kevin 8 kwietnia 2021 | 10:14   

@up akurat te czerwone maja coś wspólnego i z Interem i z Mediolanem, bo czerwony kolor jest w herbie miasta (edycja 2021.04.08 10:15 / Kevin)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich