Lautaro kontra Alexis na remis

4 czerwca 2021 | 10:14 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Na Starym Kontynencie trwają przygotowania do startu EURO 2020, zaś za Oceanem walczą o udział w przyszłorocznym Mundialu. W nocy doszło do ciekawie zapowiadającej się rywalizacji Argentyny z reprezentacją Chile. W podstawowych składach obu ekip pojawili się napastnicy Interu.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie w 23. minucie za sprawą rzutu karnego Leo Messiego. Jedenastka została podyktowana za faul na Lautaro Martinezie. Chile odpowiedział jeszcze przed przerwą, kiedy do wyrównania doprowadził Alexis Sanchez. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, a obaj Nerazzurri przebywali na murawie do końcowego gwizdka arbitra. Z powodu pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa nie mógł wystąpić Arturo Vidal.

Tylko jednym punktem musiał zadowolić się też zespół Urugwaju, który bezbramkowo zremisował u siebie z reprezentacją Peru. Matias Vecino rozpoczął mecz podstawowym składzie, lecz został zmieniony w 58. minucie.

A co działo się w Europie? W meczu towarzyskim Belgowie zremisowali 1:1 z Grecją. Romelu Lukaku wybiegł w wyjściowej jedenastce, lecz selekcjoner zdjął go już w przerwie spotkania.