CAMPIONI 2021

 

Najpierw cel, później przelew

10 czerwca 2021 | 11:22 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Pod koniec maja Suning i fundusz Oaktree Capital zawarli umowę o pożyczkę w wysokości 275 milionów euro. Kalifornijczycy natychmiast zasilili kasę Nerazzurrich kwotą 50 milionów euro, by zapewnić płynność finansową klubu.

Jednak, jak donosi Tuttosport, termin wypłaty pozostałych 225 milionów euro nie jest jeszcze jasny. Wypłata - według plotek - byłaby powiązana z osiągnięciem pewnych celów finansowych.
W tym konkretnym przypadku konieczne byłoby obniżenie wynagrodzenia klubu o co najmniej 20% i ogólnie praca w celu ograniczenia wydatków. Co więcej, imperatyw redukcji płac zawiera się także w analizie ratingów Fitch na temat zadłużenia obligacji Interu.

Fundusz taki jak Oaktree postępuje zgodnie z tymi wytycznymi, będąc właścicielem znacznej ilości tych obligacji. Wskazanie na to, że fundusz nie tylko pełni rolę instytucji kredytowej, ale wskazuje na przyszłe kierownictwo klubu.

Dlatego kolejne płatności będą powiązane ze skutecznością w osiąganiu określonych celów. W tle pozostaje potrzeba spłaty pożyczki przez rodzinę Zhang do 2024 roku (wraz z odsetkami). W przeciwnym razie Oaktree przejęłoby większość udziałów klubu i stałoby się jego właścicielem.

By lepiej zrozumieć sytuację finansową klubu oraz ewentualne scenariusze, warto zapoznać się z wywiadem z Carlo Festą.

Źródło: Calcio e Finanza

Polecane newsy

Komentarze: 2

Hagaen

Hagaen 10 czerwca 2021 | 15:05   

Bardzo fajne newsy wyrzucasz Aneta, te finansowe są bardzo wartościowe. Dziękuję.

Aneta Dorotkiewicz

Aneta Dorotkiewicz 10 czerwca 2021 | 15:26   

Ja również dziękuję! Postaram się Ciebie i innych czytelników nie zawodzić w tym temacie :)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich