Rossi: Mourinho i Inzaghi pierwsi do zwolnienia

19 lipca 2021 | 23:19 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Przed startem nowego sezonu doszło do wielu znaczących zmian na ławkach trenerskich. Na świeczniku znalazł się m.in. Simone Inzaghi, który podjął się ambitnego zadania przejęcia mistrzowskiej ekipy Antonio Conte. Ewentualny sukces może otworzyć przed Włochem bramy do wielkiej kariery, lecz nie wszyscy wróżą mu świetlaną przyszłość.

Delio Rossi w rozmowie na antenie TMW Radio został zapytany o szkoleniowców, którzy jego zdaniem mogą w pierwszej kolejności pożegnać się z posadą. Były opiekun Lazio czy Fiorentiny wytypował dwóch kandydatów:

- Oczywiście Mourinho, ponieważ dobrze wiem, jak to jest pracować w Rzymie. Powiedziałbym też, że Inzaghi, gdyż nie będzie mu łatwo w Interze. Obejmuje drużynę, która wygrała Scudetto i musi przynajmniej coś wygrać w kontekście porównań z poprzednikiem.

- Lazio? To nie będzie łatwe, bo znam metody Sarriego. On potrzebuje czasu, będąc nauczycielem taktyki. Co gorsza, podczas przygotowań do sezonu będzie współpracował głównie z zawodnikami, których przeznaczeniem jest odejście z klubu, więc nie będzie zbyt wiele czasu na pracę z zespołem.

Źródło: TMW Radio

Polecane newsy

Komentarze: 1

wróbel1908

wróbel1908 20 lipca 2021 | 09:09   

Inzaghi musi dostać czas


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich