CAMPIONI 2021

 

Oficjalnie: Inter powrócił do ECA

16 sierpnia 2021 | 16:03 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna

Gdy dwanaście czołowych klubów piłkarskich ogłaszało utworzenie Superligi, jednocześnie zakomunikowało, iż opuszcza Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA). Jednak rewolucja w świecie futbolu zakończyła się fiaskiem, przez co zespoły, które porzuciły stowarzyszenie, a chciały ponownie do niego należeć, musiały złożyć wniosek o przywrócenie członkostwa. 

Dziś na stronie ECA pojawił się komunikat, który potwierdza ponowne przyjęcie Interu w struktury stowarzyszenia.

Po otrzymaniu przez zarząd ECA pism z prośbą o rozważenie wycofania ich poprzednich wniosków, dotyczących odejścia ze stowarzyszenia, zarząd ECA uzgodnił, że następujące zespoły zachowają członkostwo zwykłe w bieżącym cyklu 2019-2023: AC Milan, Arsenal FC, Atletico Madryt, Chelsea FC, Inter Mediolan, Liverpool FC, Manchester City oraz Manchester United (zwane dalej klubami).

Po wyczerpującym procesie odnowienia członkostwa przez kluby oraz ponownej ocenie sytuacji przez ECA, zarząd wziął pod uwagę, że kluby uznały projekt tzw. Superligi za godzący w interesy większości społeczności piłkarskiej, jednocześnie publicznie komunikując o porzuceniu tego projektu. Zarząd potwierdził również deklarowaną przez kluby chęć aktywnego zaangażowania się w misję ECA, jaką jest rozwój europejskiego futbolu w sposób otwarty i przejrzysty, mający na uwadze interes wszystkich, a nie nielicznych.

Decyzja zarządu ECA oznacza koniec godnego pożałowania i burzliwego epizodu w dziejach europejskiego futbolu, a także wpisuje się w dążenia ECA do wzmacniania jedności w europejskiej piłce. W okresie bezprecedensowych wyzwań ECA ugruntowała swoją pozycję jako jedynej organizacji, za pośrednictwem której czołowe kluby w Europie mogą promować i chronić swoje interesy, jednocześnie zwiększając liczbę rozgrywek oraz wzmacniając centralną rolę klubów w zarządzaniu piłką nożną.

Zjednoczona i solidarna ECA może teraz kontynuować prace niezbędne do ustabilizowania i rozwoju europejskiego futbolu klubowego w czasie, gdy jest to najbardziej potrzebne.

Do ECA nie powróciły Barcelona, Juventus oraz Real Madryt, które nadal nie porzuciły planów o reaktywacji Superligi.

Źródło: fcinter1908.it/ecaeurope.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich