Bergomi: Widzimy piękną wersję Dżeko

4 października 2021 | 22:49 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna

Od momentu dołączenia do Interu Edin Dżeko imponuje skutecznością, póki co z 6 bramkami na koncie jest najlepszym strzelcem zespołu. Dobra postawa napastnika nie umknęła uwadze Giuseppe Bergomiego, który z rozmowie z La Gazzetta dello Sport bardzo pochlebnie wypowiadał się na temat Bośniaka.

- Spodziewałem się, że Dżeko pokaże się z dobrej strony. Nie sądziłem, że strzeli aż tyle goli, ale byłem przekonany, iż będzie miał pozytywny wpływ na zespół. Nie znam Edina osobiście, ale wydaje się być inteligentnym gościem i profesjonalistą, który wie, jak szybko wkomponować się do zespołu.

- W koncepcji Inzaghiego jego atuty mogą zostać wyeksponowane. Potrzebował nowych bodźców. Znalazł je i pokazuje to na boisku.

- Jego najlepszy sezon to 2016/17, gdy pod wodzą Spalettiego w Romie zdobył 29 bramek w lidze i dziesięć w Europie. Dziś widzimy piękną wersję Dżeko, nie najlepszą, ale taką, która nadal może wpłynąć na wynik spotkania. Spore znaczenie odgrywa tu też bliska współpraca z drugim napastnikiem.

- On i Lautaro mają inne charakterystyki, ale dobrze się uzupełniają. Ciągle mogą być lepsi, czasem obaj cofają się do rozegrania, powinni popracować nad synchronizacją.

- Sądzę że może strzelić sporo goli, ponieważ potrafi zrobić użytek ze swojego wzrostu przy stałych fragmentach gry. Inter ma kilku takich graczy, dzięki czemu Dżeko może łatwiej urwać się obrońcom i zaliczać kolejne trafienia. 

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 3

inter00

inter00 5 października 2021 | 07:25   

Na ten moment Bośniak daje dużo więcej niż Correa mimo iż często irytuje swoją grą, szkoda bo liczyłem że Correa po swoim debiucie pójdzie dalej

Matt1

Matt1 5 października 2021 | 08:26   

Grunt że wygrywamy ;) ja sobie powiedziałem że będę zadowolony jak Dzeko strzeli przynajmniej 10 bramek w sezonie. Na razie jestem pozytywnie zaskoczony i mam nadzieję że jeszcze nie raz Edin udowodni swoją skuteczność

Bartek2301

Bartek2301 5 października 2021 | 17:50   

Nie bez powodu Conte chciał go do rotacji. Myślę, że on jeszcze poprawi skuteczność podań itd bo to jednak w tym aspekcie był bardzo dobrym napastnikiem.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich