Lautaro strzela, Sanchez asystuje

15 października 2021 | 11:12 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Ostatni piłkarze Interu zakończyli wreszcie swoje obowiązki w reprezentacjach i obrali kurs na Półwysep Apeniński. Na szczęście wszyscy zakończyli swoje mecze bez kontuzji, a dodatkowo większość w bardzo dobrych nastrojach.

Bohaterem swojej drużyny był Lautaro Martinez. Toro kolejny raz udowodnił, że gra głową należy do jego mocnych stron i popisał się efektownym trafieniem na wagę trzech punktów w meczu z Peru. Albicelestes umocnili się na drugiej pozycji w tabeli i pewnie zmierzają ku katarskiemu Mundialowi. Joaquin Correa zameldował się na murawie w 85. minucie, zmieniając właśnie klubowego kolegę.

Marzeń o awansie na Mistrzostwa Świata nie porzucili ostatecznie Chilijczycy. Podopieczni trenera Lasarte pokonali najsłabszą w stawce Wenezuelę 3:0 i awansowali na szóstą lokatę z niewielką stratą do czołowych ekip. Alexis Sanchez zanotował dwie asysty z rzutów rożnych, co ciekawe obie na głowę Ericka Pulgara. Zarówno on, jak i Arturo Vidal spędzili na boisku pełne 90 minut.

Gorszy humor będzie miał tylko Matias Vecino. Urugwaj otrzymał surową lekcję futbolu od Brazylii, a porażka 1:4 najlepiej oddaje przebieg spotkania. Pomocnik Interu został zmieniony w 65. minucie meczu.