CAMPIONI 2021

 

Gasperini: Zasłużyliśmy na więcej

16 stycznia 2022 | 23:47 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Gian Piero Gasperini nie krył rozczarowania w związku z kilkoma zmarnowanymi okazjami przez jego podopiecznych, lecz ostatecznie docenił punkt wywalczony w starciu z liderem z Mediolanu.

- Graliśmy bardzo dobrze. To był trudny mecz przy niewątpliwej jakości Interu, ale rozegraliśmy go na równych warunkach. Myślę, że zrobiliśmy nieco mięcej niż rywale, ponieważ Inter siedział bardzo głęboko i czekał, aż popełnimy błąd, aby przebić się przez nasze linie. Wprowadzili dwóch nowych napastników, myślę, że ogólnie zasłużyliśmy na coś więcej w tym meczu.

- Z Inzaghim zawsze toczyliśmy między sobą ekscytujące boje, więc dziwnie wygląda ten bezbramkowy remis, chociaż to wysokiej jakości 0:0. Uniemożliwiliśmy Interowi wykonywanie standardowych ruchów. To dla nas świetny wynik, ponieważ Inter dominuje swoje mecze, a my zmusiliśmy ich do zmiany koncepcji. Kilka sytuacji nie poszło po naszej myśli, na przykład ta Pessiny. Z drugiej strony Inter miał szanse Dzeko czy D'Ambrosio. To było starcie dwóch wysokiej jakości zespołów i to sprawiło, że był to dobry mecz.

- Moim zdaniem o Scudetto walczyć będą Inter, Milan oraz Napoli. Mamy nadzieję na powrót do Ligi Mistrzów, chociaż nie będzie łatwo. Chcemy złapać rywali przed nami, ponieważ to dałoby nam więcej gwarancji, gdyż Juve, Fiorentina i dwa rzymskie zespoły będą mocno naciskać w drugiej części sezonu.

Źródło: DAZN

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich