Farris: Dobrze zareagowaliśmy po przerwie

12 lutego 2022 | 23:41 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Z powodu zawieszenia po derbach Mediolanu przy linii bocznej nie mógł pojawić się Simone Inzaghi. Jego rolę tradycyjnie przejął Massimiliano Farris, który wyręczył swojego przełożonego również w trakcie pomeczowych wywiadów.

- Występ w drugiej połowie mówi wiele o jakości tego składu. W przerwie było nieco żalu, ale druga odsłona przyniosła świetną reakcję i siłę psychiczną w gorącej atmosferze. Zdusiliśmy entuzjazm Napoli i mogliśmy nawet wygrać, ale jesteśmy zadowoleni z jednego punktu. Rywale zmienili taktykę na piątkę obrońców i był to znak, że się wycofują, podczas gdy my wciąż mieliśmy paliwo w baku, mimo derbów i meczu pucharowego, kiedy Napoli miało cały tydzień na przygotowania.

- Późne zmiany? Zespół dobrze kontrolował sytuację, a Alexis Sanchez spędził pięć minut przy linii, zanim wszedł. To wszystko pozytywne sygnały. Naszym planem było wypychanie do przodu jednego ze skrzydeł, ale Denzel Dumfries miał pewne problemy z Insigne. Na dłuższą metę ta praca zespołowa bardziej zmęczyła pomocników Napoli niż naszych.

Farris poświęcił kilka dodatkowych słów wahadłowemu z Holandii:

- Dumfries był traktowany jako ktoś, kto miał początkowe problemy, ale bardzo szybko się zadomowił, uczy się języka i taktyki, próbuje spersonalizować swoje ruchy.

Źródło: DAZN

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich