Nieważne jak się zaczyna... Inter pokonał Empoli

6 maja 2022 | 17:50 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

Za nami mecz Inter - Empoli. Pierwsza połowa nie układała się po myśli Inzaghiego. Goście bardzo szybko objęli prowadzenie. Nerazzurri mieli problem z wykończeniem swoich akcji. W 40. Empoli podało Interowi rękę, bowiem Romagnoli trafił samobója. Dzięki bramce Martineza ekipa z Mediolanu wyrównała wynik. W drugiej odsłonie Argentyńczyk i Sanchez podwyższyli wynik i finalnie Inter wygrał 4:2.

PRZEBIEG MECZU:

5' GOL! Żurkowski ruszył prawą stroną, dojrzał w polu karnym Pinamontiego, do którego dograł precyzyjną piłkę. Włoch wykorzystał tę szansę i zdobył pierwszą bramkę.
9' Rzut wolny dla Interu. Dimarco dośrodkowywał w pole karne, lecz Inter nie wykorzystał stałego fragmentu gry.
10' Po podaniu Pinamontiego, Żurkowski zdobył gola, ale okazało się, że napastnik był na spalonym.
15' Dumfries dograł do Barelli, który oddał świetny strzał, lecz piłka tylko otarła się o słupek.
16' Dimarco powalczył o piłkę i próbował dośrodkować, ale wyprzedził go obrońca Empoli.
17' Nerazzurri nie wykorzystali dwóch rzutów rożnych.
21' Dośrodkowanie Perisicia na głowę Lautaro. Argentyńczyk uderzył, ale niecelnie.
22' Barella dograł do Dumfriesa, który oddał strzał, ale nie trafił w światło bramki.
28' GOL! Asllani przyjął długie, dokładne podanie i pewnie umieścił piłkę w bramce Interu. Handanović i obrońcy nie zdarzyli z interwencją.
31' Calhanoglu pokusił się o strzał z dystansu, ale nie trafił.
37' Rzut rożny dla Interu. Empoli wybiło piłkę. Dimarco pokusił się o strzał z dystansu, a piłka poszybowała w trybuny.
40' GOL SAMOBÓJCZY! Romagnoli próbował wybić piłkę po dośrodkowaniu Dimarco, ale źle trafił w piłkę, która finalnie trafiła do bramki.
44' Kolejna próba Barelli. Tym razem Włoch uderzył nad bramką.
45' GOOOOOOL!!! W końcu Inter przeprowadził skuteczną akcję. Barella podał do Calhanoglu, który prowadził piłkę lewą stroną, wycofał ją do niekrytego Martineza. Tym razem Lautaro był bezbłędny.
45+3' Rzut rożny dla Interu. Vicario obronił strzał Perisicia.

47' Dumfries nie wykorzystał dośrodkowania Perisicia.
50' Empoli miało dwa rzuty rożne, lecz nie zdołali zagrozić bramce Handanovicia.
52' Próba Dimarco. Vicario bez problemu złapał piłkę.
57' Skriniar minął się z piłką po dośrodkowaniu Dimarco.
59' Barella z dystansu. Włoch ponownie nie trafił w światło bramki.
63' Zamieszanie w polu karnym Empoli. Nerazzurri mieli kilka okazji, których nie wykorzystali.
64' GOOOOOOL!!! Martinez trafił do bramki z sytuacyjnej piłki. Po trafieniu Argentyńczyk został ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki.
70' Vidal, Dzeko i D'Ambrosio zmienili Calhanoglu, Lautaro oraz Dimarco.
76' Strzał Dzeko nad bramką.
76' Darmian wszedł w miejsce Dumfriesa.
79' Samodzielna akcja Correi, którego ostatecznie powstrzymał Vicario.
82' Sanchez zmienił Correę.
85' Darmian podał do Dzeko, ale Bośniak został zablokowany.
88' Nerazzurri nie wykorzystali czterech rzutów rożnych.
90' Darmian do Perisicia, który dośrodkował w pole karne, gdzie do piłki doszedł Sanchez, ale nie trafił do bramki.
90+2' Vidal do Dzeko, który przebiegł całą połowę, oddał strzał, a piłka odbiła się od słupka.
90+4' GOOOOOOL!!! Brozović przejął piłkę w środku pola, podał do Perisicia, ten do Dzeko, który ruszył lewą stroną. Bośniak dośrodkowywał, Vidal przepuścił piłkę do Sancheza, który pewnie trafił do bramki Empoli.