Bellanova: Trafiłem do klubu z wielkimi ambicjami

18 lipca 2022 | 17:03 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Nowy nabytek Interu Raoul Bellanova udzielił wywiadu DAZN. Wahadłowy opowiedział, jak wyglądał jego dotychczasowy pobyt w Interze, opowiedział także o rozwoju swojej się kariery i kibicowskich wspomnieniach.

- Trzymam się blisko D'Ambrosio, to wielki profesjonalista. Poza tym, że jest wielkim graczem, jest też wspaniałym człowiekiem. Jest też Darmian, który mieszka niedaleko mnie. Oni byli pierwsi, także dlatego, że w pierwszych dniach nie wszyscy byli obecni. Reprezentanci przyjechali dopiero teraz, stąd bardziej związałem się z nimi.

- Najwspanialszym wspomnieniem związanym z Interem jest tryplet, to było niesamowite. Od dziecka byłem fanem Interu, choć przez lata nosiłem koszulkę Milanu.

- Moimi idolami są Maicon i Zanetti byli jednymi z moich głównych idoli, również ze względu na pozycję.

- Byłem Interistą w Milanie, ale jestem im wdzięczny, bo gdyby w dzieciństwie nie uwierzyli we mnie, nie byłoby mnie teraz w Interze.

- To jest niezwykłe, bo od gry w Serie B i praktycznie spadku do Serie C zrobiłem skok do klubu z wielkimi ambicjami. Dziękuję także Cagliari, bardzo mi pomogli i dali szansę gry w Serie A. Jeszcze nie do końca zdaję sobie sprawę z tego, co się stało (śmiech).

- Inzaghi poświęca sporo czasu młodym graczom, wykonuje tu dobrą robotę. Dobrze zna tę formację, graczy tacy jak Lazzari, Perisić, Dumfries i Darmian go doceniają. To bardzo dobrzy zawodnicy, stanowiący wzór do naśladowania, będę musiał się od nich wiele nauczyć.

- Chciałbym grać głową tak jak Dumfries, ma świetny timing, co pozwoliło mu zdobyć kilka bramek. Będę chciał jednak wzorować się na kilku piłkarzach, to mistrzowie z doświadczeniem znacznie większym niż moje. Dla mnie to wielki zaszczyt, że mogę tu być, każdego dnia będę starał się coś podpatrzeć.

- Moje największe atuty to szybkość i dynamika, lubię wystartować do piłki i zacentrować w pole karne. Nie wiem, czy jestem najszybszy w Interze, to się okaże.

- Rozmawiałem z Lukaku na temat współpracy przy dośrodkowaniach, jeśli znajdziemy czas po treningach, będziemy ćwiczyć wrzutki. Po meczu rozmawialiśmy o moich dośrodkowaniach i powiedział mi, że na pewno dogadamy się, aby wspólnie poćwiczyć timing i inne rzeczy.

- Odszedłem z Milanu do Bordeaux, bo nie widziałem dla siebie miejsca na rozwój i gdy mogłem odejść za darmo, poszedłem do Francji. Tam sprawy nie ułożyły się po mojej myśli, ale to doświadczenie uczyniło mnie nie tyle dojrzalszym piłkarzem, co człowiekiem.

- Będę zadowolony, gdy na koniec sezonu zostanę powołany do kadry. Będę gotowy.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

inter00

inter00

18 lipca 2022 | 17:26

Ma potencjał i jeżeli będzie pracował i starał się poprawiać to z Inzaghim i zawodnikami jak Brozo, Barella, Lukaku itd może się wiele nauczyć

Maciej Pawul

Maciej Pawul

19 lipca 2022 | 22:47

No nie wiem, trochę słabo zaczynać przygodę od gry typu laga na Lukaku. Oby miał więcej pomysłów.

Merdacz

Merdacz

20 lipca 2022 | 07:32

was też denerwują te gadki "od dziecka byłem kibicem XYZ" .... bleh... wziąłby go Milan to by było, że wracam do mojego klubu itp.... rzygi


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich