Rozpoczęła się debata o nowym stadionie

28 września 2022 | 21:10 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna

Burmistrz Mediolanu Beppe Sala otworzył publiczną debatę, której wynikiem mają być ostateczne decyzje dotyczące nowego stadionu. Jego wystąpienie miało na celu podkreślenie konieczności rozstrzygnięcia całej sprawy.

Sala zaznaczył również, że rezultatem debaty będzie rozwiązanie wszelkich, biurokratycznych niepewności. Do listopada Inter i Milan muszą podjąć ostateczną decyzję, a sam burmistrz nie będzie miał już nic do powiedzenia w tej sprawie.

- Teraz nadszedł czas, aby w końcu podjąć decyzję. Nie mam żadnych oczekiwań wobec procesu i nie chcę, aby moje opinie miały na niego wpływ. Od tej chwili postaram się już nie otwierać swoich ust - powiedział Beppe Sala.

Prezydent Interu Alessandro Antonello uważa, że nie ma już czasu do stracenia. Oba Mediolańskie kluby muszą jak najszybciej wybudować nowy stadion, żeby utrzymać konkurencyjność na najwyższym poziomie.

W rozmowie z włoskim nadawcą SportMediaset Antonello zapewnił, że wszelkie przeszkody zostaną usunięte w trakcie debaty i uzyskana zostanie ważna zgoda na rozpoczęcie budowy nowego stadionu. Wiąże się to oczywiście ze zburzeniem obecnego stadionu Giuseppe Meazzy.

- Siłą i kluczem do projektu jest zrównoważony rozwój, środowiskowy, społeczny i finansowy dla obu klubów. Niezwykle ważne dla nas jest jak najszybsze posiadanie nowego stadionu, abyśmy mogli mieć zasoby do inwestowania w zespół i powrót do rywalizacji w Europie - podsumował swoją wypowiedź Antonello.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 6

superofca

superofca 28 września 2022 | 22:12   

Z całym szacunkiem ale w sytuacji w jakiej są oba kluby budowę nowego stadionu można porównać do wzięcia kredytu na nowy samochód w momencie kiedy przestaje ci starczać na paliwo.
PS a jak ma to być stadion na 60 tysięcy to już mnie w ogóle krew zalewa. (edycja 2022.09.28 22:12 / superofca)

rafal

rafal 28 września 2022 | 22:22   

Naszym celem powinien być samodzielnie wybudowanie stadionu na 70 tys i kasować kasę za bilety i organizować koncerty A nie budować wspólnie z Milanem stadion Jakieś to jest po prostu chore No ale cóż się dziwić to jest po prostu Włoskie myślenie

inter00

inter00 29 września 2022 | 11:27   

@Rafal - też uważam że kluczem do otwarcia sobie autostrady do dużych przychodów jest otwarcie własnego stadionu, jednak kluczowym problemem jest brak kasy, a nawet jakby kasa była to klub musiałby wtedy zacisnąć pasa na jakieś 2 sezony tak jak jakiś czas temu zrobiło Spurs. Dla mnie byłoby to do przełknięcia, patrząc chociażby na Juve które swoim stadionem (mimo że małym) generuje sobie spore zyski. Jednak mam wątpliwości czy akurat ci właściciele chcieliby zbudować coś na własność bo jak do tej pory koegzystowanie z Milanem na jednym stadionie wszystkim u nas odpowiada

Generał Lufa

Generał Lufa 29 września 2022 | 13:45   

Ale w tych wszystkich plotkach cały czas jest temat że stadion ma być wspólny

PerSempreMilan

PerSempreMilan 29 września 2022 | 21:33   

Inter00
Myślę że każdy kibic Milanu myśli tak samo jak Wy, tak naprawdę nowy stadion osobno dla Interu i Milanu byłby idealnym marzeniem każdego kibica Mediolanskich drużyn.
Skoro teraz oba kluby mają średnia frekwencję na poziomie + 60 tys to co będzie jak wyniki będzie się działo gdy stadion będzie nowy? Z centrami handlowymi, sklepami różnymi galeriami? Taki mecz o 20.00 w niedzielę stanie się dla Włoskiej rodziny idealnym pomysłem na spędzenie popołudnia na meczyku i zakupach, dokładając do tego lepsze wyniki sportowe jeszcze bardziej zwiększy możliwość zapełnienia stadionu większą ilością kibiców.. Chory pomysł, jeszcze zrozumiałbym gdyby to był stadion samodzielnie wybudowany przez jedną z drużyn te 60-65 tys to ok.. Ale wspólny projekt to powinien być lekko obiekt na tyle krzesełek co ma obecnie SanSiro.

A sytuacja ze stadionem Juve to trochę co innego oni za wybudowanie kurnika dali 128 mln euro, do tego ich właściciele mają dobre kontakty u burmistrza w Turynie bo projekt przepchnęli w mgnieniu oka, a widać w Mediolanie chcą się zesrać żeby tylko utrudnić Milanowi i Interowi projekt własnego stadionu, ja nw jak to możliwe że wybudowanie stadionu może kosztować 1.2 mld..

Rahi

Rahi 29 września 2022 | 21:36   

Pogadajcie o nowym właścicielu


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich