Nowa rola Handanovicia

9 października 2022 | 13:20 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Bardzo dobry występ przeciwko Barcelonie zapewnił Andre Onanie miejsce w wyjściowej jedenastce na mecz z Sassuolo. Tym samym wyprzedził w hierarchii Samira Handanovicia. Co teraz będzie ze słoweńskim bramkarzem?

Kapitan Interu od dziesięciu lat był nie do ruszenia. Opuścił zaledwie kilka spotkań z powodu drobnych urazów. Wczoraj był przełomowy dzień zarówno dla niego, jak i dla Onany. Pewna era powoli dobiega końca. Mimo, że Słoweniec może już nie grać od pierwszych minut, wciąż pozostanie ważną postacią w drużynie.

Jak donoszą włoskie media, przed meczem z Sassuolo Handanović rozmawiał ze swoimi kolegami. W krótkim przemówieniu zmotywował zespół do wygranej. Sądząc po postawie drużyny można wnioskować, że jego słowa były uderzające. Kapitan był także aktywny na ławce rezerwowych, z której instruował kolegów.

Po meczu Simone Inzaghi podkreślał, jak ważnym ogniwem jego drużyny jest Handanović. - Samir jest wartością zarówno na boisku, jak poza nim. W meczach, kiedy go nie było, zawsze jako pierwszy pomagał kolegom z ławki, jako taki "asystent" trenera. Robił to, by dać wskazówki tym, którzy grali - powiedział trener.

Trudno ocenić, czy zmiana w bramce jest już ostateczna. Szkoleniowiec Interu ma jednak komfort wyboru. Ma do dyspozycji dwóch bramkarzy, którzy mogą grać naprzemiennie. W najbliższym czasie poznamy intencje trenera.

"Rezerwa" to słowo do tej pory nieznane Słoweńcowi, ale "kapitan" to określenie, które ma większe znaczenie.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 6

banikowy

banikowy 9 października 2022 | 13:42   

Niech Handa gra w Pucharze i tyle.
A na koniec sezonu zrobić mu odpowiednie pożegnanie z pompą i zaproponować mu stanowisko w klubie lub posadę któregoś z trenerów bramkarzy

timon

timon 9 października 2022 | 14:32   

Jakie naprzemiennie? Handanovic od roku miałby problem ze składem w jakiejkolwiek drużynie Serie A, obecnie to dramatycznie słaby bramkarz, wiec rola asystenta jest idealna

inter00

inter00 9 października 2022 | 15:51   

Dokładnie tak jak mówi @Banikowy, Handa niech gra w Pucharze Włoch i tyle a opaska na stałe niech powędruje do Skriniara. A co do Handy to nie musi być kapitanem żeby mieć duży wpływ na szatnie, nie wiem jak Samir podchodzi do tego jednak z szacunku dla swoich dokonań powinien po sezonie zakończyć karierę. Wieku nie oszuka, jest w coraz słabszej dyspozycji i trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść

mroczny elf

mroczny elf 9 października 2022 | 16:23   

Popieram banikowego by nie powielać komentarza

Ronaldo

Ronaldo 9 października 2022 | 16:52   

Handa na bramkę i kapitanem!

Valdas

Valdas 9 października 2022 | 21:28   

Już pora kończyć karierę i ustąpić miejsca Onanie, nie jestem za rotacją bramkarzy


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich