"Pozostanie Suning zagwarantowałoby ciągłość"

29 października 2022 | 10:30 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Były Prezydent Interu, Massimo Moratti uważa, że ​​Suning nie powinien sprzedawać większościowego pakietu udziałów w klubie „aby zagwarantować ciągłość”.

Coraz częściej pojawiają się doniesienia, że ​​Suning rozważa sprzedaż klubu za 1,2 mld euro, chociaż prezydent Steven Zhang powiedział na początku tego tygodnia, że ​​giganci Serie A nie są na sprzedaż.

Moratti, najbardziej utytułowany prezydent w historii klubu, uważa, że ​​Suning nie powinien sprzedawać klubu.

- Każda zmiana przynosi szok, a pozostanie Suning gwarantowałby ciągłość – powiedział Moratti

Moratti sprzedał klub indonezyjskiemu biznesmenowi Erickowi Thohirowi w 2013 roku, zanim Suning przejął go trzy lata później.

Chiński konglomerat zmaga się finansowo od pandemii COVID, a Inter zmuszony był do sprzedaży niektórych ze swoich najlepszych graczy w ciągu ostatnich dwóch lat.

Udało im się utrzymać Milana Skriniara, który latem osiągnął porozumienie z PSG, a Nerazzurri prowadzą teraz rozmowy w sprawie przedłużenia jego wygasającego kontraktu.

- Są to oceny finansowe, które może wykonać tylko klub – powiedział Moratti. - Oczywiście ważne byłoby przedłużenie tej umowy.

Inter wygrał trzy ostatnie mecze Serie A i drugi sezon z rzędu zakwalifikował się do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

- Zwycięstwo z Fiorentiną było kluczowe dla wyścigu o tytuł ​​– powiedział Moratti.

- Mam nadzieję, że przejdą całą drogę. Widzę przerażające Napoli i Milan w formie, osiągających wyniki konsekwentnie i z doskonałym zespołem.

Źródło: fi

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich