Stramaccioni o meczu Inter-Napoli

29 grudnia 2022 | 11:30 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady2 min. czytania

Andrea Stramaccioni, były trener Interu, w wywiadzie udzielonym Il Mattino wypowiedział się na temat Interu i zbliżającego się meczu z Napoli, 4 stycznia 2023 roku.

Stramaccioni, czy przerwa na mistrzostwa świata może być istotnym czynnikiem w walce o Scudetto?

Tak, jest. To wyjątkowa sytuacja, która jest jak reset. Przerwa zimowa jest dobra dla tych, którzy nie czują się dobrze, a nie dla Napoli, który wcześniej grał w trybie turbo. Ale Spalletti będzie wiedział, jak rozpocząć kolejną rundę w dobrym stylu.

Byłeś trenerem Interu, gdy Moratti zaczął myśleć o sprzedaży. Co teraz czeka Juventus?

Ten Inter był na końcu dwóch cykli: Morattiego i senatorów z potrójnej korony. Tutaj w Juve jest to wymuszone zakończenie cyklu. Próby, problemy klubu mogą prowadzić do dwóch reakcji: albo pozwolisz sobie wpadasz w depresję albo poddajesz się maksymalnie. Znając Allegriego, sprawy niezwiązane z piłką nożną przyniosą tylko pozytywne skutki. Dwie gwiazdy, takie jak Rabiot i Di Maria, wracają zelektryzowane mundialem. To nie jest drobiazg. Pamiętajmy też, że Chiesa jest już gotowy.

Czego taktycznie można oczekiwać po meczu Inter-Napoli?

Głodny Inter, który będzie starał się utrzymać środek ciężkości wysoko. Dla Napoli to ważny test emocjonalny: jestem ciekawy reakcji otoczenia, gdy nadejdzie pierwsze potknięcie. Zarządzanie tymi momentami jest kluczem do Scudetto.

Gdzie zostanie rozstrzygnięty mecz Inter-Napoli?

To będzie walka w środku pola. Jeśli Napoli uda się ustawić grę w tempie, które lubi Lobotka, czyli z agresją i intensywnością, będzie to trudne dla Interu. Jeśli wręcz przeciwnie, Interowi uda się narzucić swoją grę.

Na kogo zwrócić uwagę w Napoli?

Osimhen. To człowiek, z którego nigdy nie możesz zrezygnować, ponieważ nawet gdy cierpisz, pozwala Napoli być ciągle niebezpiecznym.

A w Interze?

Bez wątpienia Brozovic: rozpoczyna grę, daje jakość i osobowość. Kiedy go tam nie było, Inter nie radził sobie dobrze.

Źródło: il mattino

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich