Szalona walka o Serie A. Mamy komplet

11 czerwca 2023 | 23:24 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Spezia została ostatnim spadkowiczem z Serie A w sezonie 2022/23. Choć zajęła 17. miejsce, to w barażu przegrała 1:3 z 18. Hellasem.

W 5. minucie Hellasowi prowadzenie dał Davide Faraoni, ale 10 minut pózniej wyrównał Ethan Ampadu. Pózniej sprawy w swoje ręce wziął Cyril Ngonge, który trafił w 26. i 38. minucie.

W 68. minucie Faraoni zatrzymał lecąca do bramki piłkę ręką i wyleciał z boiska. Do rzutu karnego podszedł M’Bala N’Zola, ale jego strzał obronił Lorenzo Montipo. Hellas wygrał 3:1 i utrzymał się w Serie A.

Spezia natomiast minie się z Cagliari, które po roku wraca do elity. W pierwszym meczu finałowym baraży zremisowało 1:1 z Bari, bramkę wyrównującą straciło w 96. minucie. W rewanżu długo utrzymywał się bezbramkowy remis, promujący Bari, które zajęło wyższe miejsce w sezonie zasadniczym. Jednak w 94. minucie gola strzelił Leonardo Pavoletti i to Sardyńczycy wywalczyli awans.