Inter 10-0 Pergolettese (video)

21 lipca 2023 | 23:22 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Dominacja Nerazzurrich. W drugim meczu towarzyskim przedsezonowym, Inter zwyciężył 10-0 z drużyną Serie C, Pergolettese. Na boisku w Appiano Gentile, trener Inzaghi wystawił dwie różne drużyny na każdą połowę. Nerazzurri byli na prowadzeniu 4-0 przed przerwą, a po wznowieniu gry dodali kolejne sześć goli, w tym cztery zdobyte przez Lautaro.

W drugim meczu towarzyskim drużyna mogła zobaczyć nowego nabytku, Thurama, w pełni rozgrywającym obok Correi w ataku. Pomocnikami byli początkowo Sensi, Barella i Calhanoglu, z Dumfriesem i Gosensem na skrzydłach. Przed bramkarzem Stankoviciem, grała trzyosobowa obrona z De Vrijem, Bastonim i Bisseckiem.

Inter podejście do meczu było pozytywne, a tempo gry było przez nich narzucane. Gosens miał dwie pierwsze próby na bramkę w pierwszych trzech minutach, po których Sensi połączył się z Thuramem, ale jego strzał obronił Soncin. W 13. minucie Thuram zagroził po centrze Bissecka, ale obrona Pergolettese wystarczyła, aby go powstrzymać. Kilka sekund później Calhanoglu spróbował z dystansu, ale bramkarz rywali uporał się z tym strzałem. Jednak w 19. minucie nic nie zdołał zrobić, gdy Bastoni podał piłkę po rzucie rożnym, a Correa głową wpakował ją do siatki. 1-0 dla Interu.

Po zdobyciu otwarcia, dominacja Nerazzurrich tylko się nasiliła. Trzy minuty później Bastoni główkował kolejny rożny, ustalając wynik na 2-0. W 31. minucie Calhanoglu uderzył celnie, umieszczając piłkę w dolnym rogu bramki. Tuż przed przerwą Dumfries wykorzystał centrę od Gosensa z lewej strony i głową zdobył czwarty gol dla Interu.

Po wznowieniu gry Inter wyszedł na boisko z zupełnie innym składem. Lautaro został powstrzymany przez Soncina, ale Argentyńczyk zdobył bramkę po chwilowej niezdecydowanej obronie. Nerazzurri mieli pełną kontrolę nad piłką i zwiększyli tempo gry, kreując sobie wiele okazji do strzelenia bramek. W 75. minucie Esposito głową wpakował piłkę do bramki po rzucie rożnym Dimarco, zdobywając szóstego gola dla Interu. Następnie, w 76. minucie, Lautaro wykorzystał rzut karny.

W ostatnich dziesięciu minutach padły trzy kolejne gole. Najpierw Mkhitaryan umieścił piłkę w bramce z pola karnego, a następnie Lautaro po raz kolejny wykorzystał centrę od Dimarco, zdobywając hat-tricka. Kilka sekund przed końcowym gwizdkiem, numer 10 Interu ponownie skonwertował rzut karny, ustalając wynik na 10-0.

INTER 10-0 PERGOLETTESE

strzelcy: 19' Correa, 22' Bastoni, 30' Calhanoglu, 45+1' Dumfries, 63' Lautaro, 75' Esposito, 76' pen. Lautaro, 85' Mkhitaryan, 87' Lautaro, 90+2' pen. Lautaro.

INTER (3-5-2): 35 F. Stankovic (97 Radu 46', 12 Di Gennaro 68'); 31 Bisseck (36 Darmian 46'), 6 De Vrij ( 15 Acerbi 46'), 95 Bastoni (44 Stabile 46', 50 A. Stankovic 77'); 2 Dumfries (17 Cuadrado 46, 19 Lazaro 77'), 23 Barella (16 Frattesi 46'), 5 Sensi (14 Fabbian 37', 21 Asllani 46'), 20 Calhanoglu (22 Mkhitaryan 46'), 8 Gosens (32 Dimarco 46'); 11 Correa (10 Lautaro 46'), 9 Thuram (30 Esposito 46'). Trener: Simone Inzaghi.

PERGOLETTESE (3-5-2): 1 Soncin (12 Cattaneo 59'); 2 Tonoli (17 Schirru 69'), 6 Arini (13 Lambrughi 69'), 5 Capoferri (19 Tacchinardi 69'); 7 Bariti, 10 Mazzarani (18 Figoli 46'), 4 Andreoli (15 Schiavini 69'), 8 Aucelli ( 20 Sartori 69'), 3 Bozzuto (14 Bignami 46'); 9 Caccavo (16 Sangiovanni 69'), 11 Guiu Vilanova (25 Di Piedi 69').

Ławka: 21 Caia, 23 Raimondi, 24 Vitalucci. Trener: Abbate

Sędziowie: De Angeli, Asciamprener, Cadirola