Primavera podzieliła się punktami

2 września 2023 | 22:50 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Akademia2 min. czytania

Primavera na pierwszy wyjazd w tym sezonie udała się na Sardynię na mecz z Cagliari. Po pierwszej połowie Nerazzurri byli na prowadzeniu, ale nie utrzymali go do końca.

Po nieco ponad pół godzinie gry Aleksandar Stanković wypatrzył Lucę Di Maggio, a ten nie dał szans bramkarzowi rywali. Od 47. minuty gospodarze mieli dodatkowy problem, gdyż drugą żółtą kartkę dostał Mamadou Balde. Jednak po kwadransie zdołali wyrównać, bramkę z rzutu karnego zdobył Michele Carboni. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał jeszcze Stanković, wynik 1:1 utrzymał się do końcowego gwizdka. W 57. minucie na boisku pojawił się Tommaso Guercio.

Po dwóch kolejkach zespół Cristiana Chivu ma cztery punkty i w tabeli ustępuje wyłącznie Milanowi, który ma sześć punktów.

Cagliari - Inter 1:1 (0:1)

Carboni 62' (k.) - Di Maggio 32'

CAGLIARI (4-3-3): 1 Iliev; 2 Arba (13 Cogoni 77'), 6 Pintus, 23 Catena, 3 Idrissi; 11 Sulev (8 Caddeo 71'), 10 Carboni (5 Conti 77'), 15 Balde; 45 Konate (99 Casali 51'), 20 Mutandwa, 22 Vinciguerra.

Rezerwowi: 21 Renna, 24 Wodzicki, 7 Pulina, 9 Achour, 14 Deriu, 17 Malfitano, 27 Franke.

Trener: Fabio Pisacane.

INTER (4-3-3) 1 Calligaris; 3 Cocchi, 23 Maye (16 Guercio 57'), 15 Stante, 27 Aidoo (14 Berenbruch 79'); 8 Di Maggio (34 Mosconi 71'), 4 Stanković, 44 Akinsanmiro; 11 Quieto (17 Vedovati 71'), 9 Sarr (7 Owusu 46'), 22 Spinacce.

Rezerwowi: 21 Raimondi, 13 Motta, 24 Ricordi, 26 Miconi, 28 Mazzola, 31 Zanchetta.

Trener: Cristian Chivu.

Arbiter: Domenico Leone. Asystenci: D'Ascanio - Fratello.

Źródło: inf. własna / inter.it