Hakan Calhanoglu z występem numer 100 dla Interu

24 września 2023 | 16:08 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Ważny i prestiżowy sukces dla Hakana Calhanoglu: turecki pomocnik, grając od pierwszej minuty w meczu ligowym przeciwko Empoli, osiągnął liczbę 100 oficjalnych występów w koszulce Interu.

W Interze od lata 2021 roku, numer 20 od razu przejął sterowanie w środkowej strefie boiska Nerazzurrich, zdobywając gola w swoim debiucie 21 sierpnia, przeciwko Genoi. Debiut pełen wrażeń, po którym nastąpiło wiele ważnych i coraz bardziej solidnych występów.

Podczas swojej przygody w Interze, Calhanoglu rozegrał 100 meczów, zdobywając 14 goli: aż 8 w swoim pierwszym sezonie, z czego 7 w lidze i 1 w finale Pucharu Włoch, kluczowy rzut karny, który doprowadził do dogrywki w meczu z Juventusem, zakończony triumfem Nerazzurrich. To zwycięstwo w Rzymie było drugim trofeum dla Calhanoglu w barwach Interu, po wygranej Superpucharu Włoch w styczniu 2022 roku, również przeciwko Juventusowi.

W poprzednim sezonie zaliczył aż 49 występów, zdobywając 4 gole, zdobywając dwa inne trofea (Puchar Włoch i Superpuchar Włoch) i pomagając Interowi dojść do finału Ligi Mistrzów (w tych rozgrywkach zdobył gola przeciwko Barcelonie, w fazie grupowej).

Sezon 2023/2024 dla Calhanoglu rozpoczął się od dwóch goli w pierwszych pięciu występach w lidze: dwa perfekcyjne rzuty karne, zdobyte w domowych zwycięstwach nad Fiorentiną i Milanem.