Barella czy Frattesi? Dumfries czy Darmian?

19 stycznia 2024 | 11:37 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Trener Interu zna zagrożenie, jakie stanowi Lazio pod wodzą Sarriego i powinien wystawić Darmiana, a nie Dumfriesa w dzisiejszym meczu.

Inter rozegra dzisiejszy mecz o godzinie 20:00 czasu włoskiego przeciwko Lazio. Po dzisiejszym spotkaniu dowiemy się, kto w niedzielę zmierzy się w finale z Napoli. Inzaghi nie zamierza rotować składem, choć ma jeszcze kilka wątpliwości co do wyjściowej jedenastki na dzisiejszy wieczór.

Obydwie drużyny przypominają sobie mecz Lazio-Inter 0-2 z 17 grudnia. Przez 40 minut Lazio grało znakomitą piłkę i kontrolowało środek boiska. Następnie niefortunne cofnięcie piłki przez Marusicia otworzyło drogę do bramki dla Lautaro, a po przerwie Thuram ustalił wynik spotkania, pokonując niedoskonałą obronę. Simone jest pierwszym, który wie, że nie było i nie będzie łatwo, także dziś wieczorem. Podczas pierwszych dwóch wizyt na Olimpico jako trener Interu, stracił punkty z Sarrim, którego Lazio posiada umiejętności (krótkie podania, intensywność, siła zespołowa), aby zaszkodzić sile Interu.

Dlatego trener nie rozważał rotacji składu, choć istnieją wątpliwości między Barellą a Frattesim, a na skrzyżowaniu wyboru między Dumfriesem a Darmianem, wydaje się skłaniać ku Włochowi. Częściowo dlatego, że Holender nie jest w pełni formy, nawet wczoraj trenował osobno na początku; częściowo dlatego, że Darmian jest bardziej defensywny, a z jego strony grozi Zaccagni.

Taka ostrożność to również wyraz szacunku i uznania dla przeciwnika. Oczywiście Inter liczy mocno na duet Thu-La, który pokonał Lazio na Olimpico. Rok temu Argentyńczyk został mistrzem świata, godzinę lotu od Riadu. Chciałby podnieść kolejny puchar. Francuz, który był po przegranej stronie, pragnie tego jeszcze bardziej.