Marotta: PSG chce Lautaro? To ryzyko futbolu

16 lutego 2024 | 23:23 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Beppe Marotta, dyrektor sportowy Interu, udzielił wywiadu dla Sky Sport przed meczem z Salernitaną. Oto jego słowa: "Inter zawsze musi dążyć do maksimum we wszystkich rozgrywkach, to nasz rozpoznawalny cel: trener widzi zawodników każdego dnia i ocenia, kogo wystawić na mecz, który trwa 100 minut, gdzie zmiany są ważne. Dokonał tego wyboru racjonalnie, nie można nic zarzucić: wykonuje świetną pracę i zgadzam się z jego decyzjami.

- Taremi i Zielinski? Co do przedłużeń kontraktów Lautaro i Barelli, mogę powiedzieć, że nie sprawia nam to niepokoju: mamy do czynienia z dobrymi profesjonalistami, prawdziwymi mężczyznami zakochanymi w tej koszulce. Jesteśmy niezwykle pewni siebie i wolelibyśmy nie rozmawiać o tym zbyt wiele: dwa miesiące, w których rozstrzyga się większość sezonu. Działalność klubu na zewnątrz trwa: normalne jest, że Ausilio i Baccin monitorują możliwości, które mogą się pojawić z wolnych transferów. Co do Zielinskiego, poświęcamy mu dużą uwagę, podobnie jak Taremiemu: zobaczymy, czy uda się to zrealizować w sposób przejrzysty.

- PSG interesuje się Lautaro? Codziennie ponosimy ryzyko, futbol to także takie dynamiki. Na dzień dzisiejszy nie ma powodów do zmartwień ani sygnałów alarmowych, gdyby się pojawiły, zarządzilibyśmy je najlepiej jak potrafimy. Nie dajemy się wpływać plotkom, jesteśmy Interem i nie widzę różnicy między nami a PSG: może mają inne ambicje. Mamy silne zaplecze właścicielskie, jesteśmy konkurencyjni również dzięki wsparciu, które otrzymujemy. Mamy ważne cele i chcemy skupić się na tej drodze.

- Atletico? Udział w najważniejszych rozgrywkach to wielka duma, nagroda za pracę całego klubu. Chcemy godnie je reprezentować, we wtorek rozegramy pierwszy mecz i będziemy gotowi przeciwko zespołowi prowadzonemu przez zaciętego trenera, który wydobywa maksimum. Nie będzie to łatwa rywalizacja, ale jestem bardzo pewny zdolności zawodników i trenera.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich