Simeone: Inter to jedna z najlepszych drużyn

19 lutego 2024 | 21:24 Redaktor: inter00 Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Trener Atletico Madryt, Diego Simeone, wziął udział w konferencji prasowej przed spotkaniem 1/8 finału Ligi Mistrzów, na której wypowiadał się na temat zbliżającego się spotkania.

- W Interze spędziłem najlepsze dwa lata w mojej karierze, pamiętam doskonale kolegów z szatni i ludzi z klubu. W ciągu tych dwóch lat bardzo mnie kochali, a ja dałem z siebie wszystko. Jutro czeka mnie emocjonalny powrót do miejsca, gdzie są ludzie, którzy mnie kochają, podobnie jak miało to miejsce w Rzymie z Lazio.

- Inter jest jedną z czterech, pięciu najlepszych drużyn w Europie i udowadniają to w lidze, podobnie jak w zeszłym roku w Lidze Mistrzów. Grają w prosty i konkretny sposób, pracują na poziomie zespołowym. Kto wygra więcej pojedynków, będzie miał większe szanse na wygraną.

- Czy będzie to najważniejszy mecz w sezonie? Zmierzyliśmy się również z Realem Madryt, to spotkania będzie równie ważne, jak ostatnie mecze.

- Czy któryś z pomocników z Interu przypomina mnie samego? Nie lubię porównań. Są to trzej gracze, którzy mogą grać w różnych rolach, którzy mogą zmieniać pozycje, którzy bardzo dobrze się poruszają.

- Llorente ma inne cechy niż reszta atakujących, których mamy. Nie jest typowym napastnikiem, jak inni. Jutro zobaczymy i zdecyduje.

- Musimy grać z taką intensywnością, jaką mieliśmy przeciwko Las Palmas. Teraz musimy zmierzyć się z przeciwnikiem, który jest w świetny w kontratakach. Wiemy, że będziemy musieli podjąć pewne ryzyko, aby móc wesprzeć nasz atak.

- Z Inzaghim mamy świetne relacje, w tych latach w Lazio dużo rozmawialiśmy o piłce nożnej. Jutro znów się spotkamy, kocham go i jestem zadowolony z tego, jak toczy się jego przygoda z Interem. Jest świetnym trenerem, bardzo dobrze zarządza grupą facetów, którzy za nim podążają.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich