Nie będzie Interu w EA FC 25

15 maja 2024 | 07:49 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Producent gier wideo EA Sports, który produkuje popularną serię EA FC, a wcześniej gry FIFA, straci prawa do licencji Interu na edycję 2025.

Edycja na rok '25 gry, która ma zostać wydana pod koniec września 2024 roku, nie będzie już zawierać marki Interu, w tym nazwy zespołu, herbu oraz strojów.

Dedykowane konto EA FC, _ReFIFA, zasugerowało, że Inter zostanie przemianowany na 'Milano Calcio' w wersji na rok '25, a także będzie posiadał nieco zmodyfikowany wariant klubowego herbu.

W 2022 roku Inter podpisał wyłączną umowę z konkurencyjnym producentem gier wideo, Konami, który produkuje gry eFootball, a wcześniej Pro Evolution Soccer i dlatego nie pojawią się już w grach EA FC.

Umowa Interu z Konami, podpisana w 2022 roku, wejdzie w życie latem 2024 roku.

EA FC już nie posiada praw licencyjnych do czterech znanych drużyn Serie A, a mianowicie Napoli, Romy, Lazio i Atalanty, z powodu ich umów z innymi firmami. Juventus również pojawiał się w grach EA jako 'Piemonte Calcio' z powodu umowy z Konami, ale od tego czasu wrócił do oficjalnie uznanej nazwy klubu.

Źródło: Football Italia

fifa 

Polecane newsy

Komentarze: 3

inter00

inter00

15 maja 2024 | 20:15

Szkoda, że EA ma całkowicie wywalone na ligę włoską. Zaniżone oceny, brak twarzy u wielu zawodników z Serie A, brak wielu stadionów, a teraz brak licencji u kolejnego dużego klubu. Co z tego, że ma ją Konami, skoro w tego potwora od nich nie da się grać :/

Lambert

Lambert

16 maja 2024 | 09:37

Ta seria się tylko pogarsza z roku na rok

vnm

vnm

17 maja 2024 | 23:22

FIFA jest tak naszpikowana ilością sztuczek, dryblingów, rodzajów podań, strzałów, presingow, wyjść do podań, że ja dziad nie jestem w to w stanie rywalizować.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich