Baccin: Cieszymy się z Taremiego i Zielińskiego

15 maja 2024 | 15:29 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Transfery3 min. czytania

Dyrektor Interu, Dario Baccin, potwierdził pozyskanie Piotra Zielińskiego i Mehdi Taremiego, następnie zaktualizował informacje na temat trwających odnowień kontraktów z różnymi gwiazdami oraz opowiedział o zainteresowaniu Bento.

Inter pracuje nad zabezpieczeniem nowych kontraktów dla takich gwiazd jak Lautaro Martinez i Nicolo Barella, zanim skupi się na rynku transferowym, gdzie będą dążyć do wzmocnienia składu Simone Inzaghiego przed intensywnym sezonem 2024-25.

- Jak na każdym rynku, również w tym roku pojawią się trudności, to grupa, która spisała się bardzo, bardzo dobrze. Będziemy musieli zmienić skład najmniej jak to możliwe. Jesteśmy dumni, że udało nam się pozyskać takich graczy jak Zieliński i Taremi, cieszymy się, że wybrali nas.

- Oczywiście, będą pewne fizjologiczne zmiany, ale będziemy pracować, aby dać trenerowi funkcjonalnych zawodników. Projekt ma odnosić sukcesy również w przyszłości.

Baccin odniósł się do zainteresowania Julianem Alvarezem i Mateo Retegui.

- Wspomniałeś o dwóch nazwiskach, nie zaprzeczę, że obserwowaliśmy ich w przeszłości. Przy każdej operacji wiele czynników musi się zbiec w tym momencie, tak samo jak włączenie ich do składu. Podobali nam się, ale z całego szeregu powodów nie udało się ich pozyskać.

Baccin został zapytany, co byłoby potrzebne, aby zobaczyć różnych zawodników w pierwszym zespole Interu.

- Myślę o innych zawodnikach, którzy zaznaczają swoją obecność, myślę o Zanottim, Satriano, braciach Esposito, Carbonim, jest wielu zawodników, którzy odbywają ważną podróż, obserwujemy ich przy pomocy specjalnej struktury.

- Nawet prezes, Steven Zhang, jest zaangażowany i uważny. Celem jest posiadanie jak największej liczby zawodników wychowanych w klubie w pierwszym zespole. Nie jest łatwo co roku włączyć dwóch czy trzech zawodników.

Potwierdził zainteresowanie Interu bramkarzem Bento Krepski.

- Cieszymy się z naszych bramkarzy, spisali się dobrze, jasne jest, że myśląc o przyszłości, Bento jest jednym z nazwisk, które rozważamy, które obserwowaliśmy bardzo uważnie. Niewątpliwie robi postępy z powołaniem do brazylijskiej reprezentacji narodowej.

Ostatecznie Baccin został zapytany o pracę Interu nad odnowieniami kontraktów.

- W każdym z przypadków wierzymy, że istnieje wzajemna wola kontynuacji, należy rozwiązać pewne kwestie finansowe, ale przy tak solidnych relacjach i wspólnej woli, nie będzie problemów. Wierzę, że będziemy kontynuować z wszystkimi bardzo szczęśliwi.

Źródło: fi

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich