Inter poważnie myśli o młodszym Thuramie

18 maja 2024 | 10:24 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Transfery2 min. czytania

Khéphren Thuram ma kontrakt ważny do 2025 roku i nie ma sygnałów, że może go przedłużyć: Inter czai się na okazję.

„Inter nie ma zamiaru się wycofać, wręcz przeciwnie, celuje w podwojenie. Z jednej strony chce zatrzymać Marcusa Thurama, pomimo klauzuli odstępnego wynoszącej 85 milionów euro. Z drugiej strony, planuje ściągnąć do Appiano również jego młodszego brata, Khéphrena. Oczywiście nie od razu, czyli tego lata, ale w przyszłym, w 2025 roku”. Tak rozpoczyna się artykuł Corriere dello Sport na temat planu Nerazzurrich, by sprowadzić do Mediolanu Khéphrena Thurama, pomocnika urodzonego w 2001, który obecnie gra w Nicei.

„Za rok wygasa kontrakt pomocnika z Niceą, więc w takim przypadku przyszedłby bez żadnych kosztów transferowych. Byłaby to więc taka sama droga, jaką przeszedł Marcus. Operacja miałaby sens tylko wtedy, gdyby Khéphren nie przedłużył kontraktu z francuskim klubem w ciągu najbliższych miesięcy. Według ostatnich doniesień, właśnie takie są jego plany: jeszcze jeden sezon na Lazurowym Wybrzeżu, a potem wejście na rynek transferowy” – czytamy w Corriere dello Sport, który podkreśla, że Inter może mieć podwójną przewagę: zarówno ze względu na więź między Marcusem i Khéphrenem, jak i ze względu na relację Khéphrena z ojcem, który widział, jak Marcus zintegrował się w Nerazzurrich i może nakłonić młodszego syna do pójścia tą samą drogą.

Dla Interu byłby to kolejny wielki transfer bez kosztów i dodanie zawodnika o wysokiej jakości, ale także z fizyczną przewagą (Thuram jr ma 1,92 m wzrostu) w środku pola.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 2

Garon_92

Garon_92

18 maja 2024 | 11:46

Już teraz mówi się że jest dostępny za 15-20 mln. Gdyby udało się wyczekać do stycznia i potem nakłonić na przedterminowy podpis byłoby genialnieb

inter00

inter00

18 maja 2024 | 16:49

Jego darmowy transfer brzmi cholernie interesująco


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich