GdS: Inter i Inzaghi znaleźli porozumienie

7 lipca 2024 | 11:05 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Rokowania dotyczące przedłużenia kontraktu Simone Inzaghiego z Interem są coraz bliższe finalizacji: strony osiągnęły porozumienie.

Jeśli oczekiwanie na przyjemność samo w sobie jest przyjemnością, to dla Simone Inzaghiego są to dni do smakowania. Ponieważ ostatni weekend trenera na wakacjach właśnie się kończy, a za rogiem czekają dwa okna otwarte na przyszłość: rozpoczęcie nowego sezonu, które nastąpi w sobotę rano w Appiano Gentile, oraz przedłużenie kontraktu, które wydłuży historię miłości między Interem a trenerem dwudziestego Scudetto - Tak zaczyna się artykuł La Gazzetta dello Sport dotyczący przedłużenia kontraktu Simone Inzaghiego z Interem, który jest coraz bliżej.

Nie jest powiedziane, że te dwa wydarzenia nie zsynchronizują się jak ruchy piłkarzy Inzaghiego na boisku: Simone i Inter rozmawiali, dyskutowali o 'jak' i 'ile', a porozumienie jest gotowe, pozostaje tylko podpisanie nowego kontraktu, co może nastąpić w tym tygodniu. Czyż nie byłoby wspaniale rozpocząć sezon ze Scudetto na piersi, ogłaszając przedłużenie umowy z Inzaghim? I tak zaczynamy. Inzaghi i Inter zrobili wszystko, aby dojść do porozumienia i znaleźć rozwiązanie, które mogłoby przynieść wzajemną satysfakcję. Dlatego też trener zgodził się przesunąć nowy termin kontraktu z 2025 na 2026 rok, a nie do 2027, jak początkowo chciał. Pensja Simone wzrośnie do 6,5 mln, co uczyni go najlepiej opłacanym trenerem w Serie A, bez bonusów (Conte w Napoli zarabia 6 mln plus 2 mln bonusów).

W sobotę 13 lipca rozpocznie się zgrupowanie w Appiano Gentile i Inzaghi spotka się z odchudzonym zespołem z powodu Mistrzostw Europy, Copa America i wakacji, ale od razu będzie miał do dyspozycji wzmocnienia, takie jak Taremi, Martinez, z Zielińskim, który dołączy kilka dni później, tak jak Włosi, których powrót zaplanowano na 20 lipca.

Będzie tam również Francesco Acerbi, który musiał zrezygnować z Mistrzostw Europy z powodu problemu z zapaleniem pachwiny: operowany na początku czerwca, centralny obrońca Nerazzurrich zostanie oceniony przez personel medyczny i dopiero wtedy zostanie podjęta decyzja, czy będzie mógł pracować w grupie od początku obozu.

Źródło: gds

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich