Cuper przed meczem z Milanem

6 lipca 2007 | 18:52 Redaktor: Rizzo Kategoria:Wywiady

Coco został włączony do składu na mecz. Czy zagra?
Ciągle nie wiem. Zobaczymy jak będzie wyglądała jego sytuacja dziś a jak jutro.

Czy już wybrałeś swoich napastników na jutro oraz czy jest jakaś szansa że zobaczymy Martinsa na murawie?
Oceniłem wszystko w przeciągu ostatnich kilku dni. Mam idee tego meczu w głowie co zrobię ale nie myślę że będzie to z wyłącznym odniesieniem do Milanu. Myślę nad tym co ma zrobić Inter aby wygrać ten mecz.

Czy nie było zbyt dużo entuzjazmu odnosząc się do powrotu Vieriego po kontuzji?
Była szansa na pełny powrót do zdrowia Vieriego. Jeśli jest nawet 20 procent szans to biorę to pod uwagę.

Dlaczego nie został on włączony do składu na jutrzejszy mecz?

Zapytałem o analizę jego zdrowia. Vieri chce zagrać i być dostępny ale muszę mieć minimum bezpieczeństwa.

Jak on to przyjął?

Dobrze. Zrozumiał to. Jeśli ryzyko jest zbyt duże zawodnik rozumie , że to jest dobrym rozwiązaniem dla niego.

Czy Recoba jest już zdrowy?

Tak .Recoba ma się dobrze.

Czterech zawodnik z drużyny młodzieżowej miało swoje debiuty w pierwszej drużynie w tym sezonie dzieki czemu otrzymałeś kilka pozytywnych opinii...

Jestem zawsze informowany o drużynie młodzieżowej. Asystent trenera często ogląda jak oni grają. Jest kilku ważnych zawodników i my daliśmy im szanse aby trenowania z nami ponieważ jest taka możliwość, że mogą oni zostać powołani a nawet to, że będą grali w pierwszej drużynie.

Z szacunkiem do ostatniej środy jakiego meczu się spodziewasz jutro?

Jeśli chodzi o ogólne warunki to myślę, że będzie to podobny mecz. Rozważając Inter mam nadzieje na kompletny mecz który zagrany na wysokim poziomie.

Wygląda na to, że kondycja twojej drużyny poprawiła się ale jeśli nadchodzi końcowy moment meczy...Czy jesteś zmartwiony?

Trener zawsze czymś się martwi...Jeśli wygrasz a nie zagrasz dobrze. Jeśli zagrasz dobrze ale nie wygrasz. Myślę, że gra Interu była lepsza w dwóch, trzech ostatnich meczach ale rezultaty nie były wspaniałe. Zagraliśmy dobry mecz przeciwko Parmie ale nie na tyle aby wygrać.

Siedem dni minęło czy jesteś ciągle przekonany, że dostaniecie się do finału?

Tak .Jestem nawet bardziej przekonany.

Dlaczego Inter?

Muszę przeanalizować 180 minut. Narazie widziałem tylko jedną polowe tej potyczki ale myślę że Interowi należy się finał.

Milan przegrał z Brescia. Czy są oni zdołowali czy tez skupieni na derbach?

Nie uważam ze porażka Milanu jest korzyścią dla Interu. Oni przegrali ale to co będzie jutro grane jest ważniejsze od ligi.

Czy zobaczymy następny raz formacje 3-5-2 z Coco w wyjściowej jedenastce?

Jeśli Coco nie zagra i ja użyje tej taktyki to będę również przekonany. Jest możliwe że bez Coco zadecyduję się użyć innej taktyki ponieważ mogę powrócić do ustawienia 4-4-2, którym Inter grał wiele razy.

Vieri prawie powrócił po kontuzji. Czy to nie jest tylko propaganda?

Widziałem Vieriego biegającego i on poruszał się bardzo dobrze. Muszę wsiąść pod uwagę ryzyko jego występu. I wtedy jak pomyśle, że zostały cztery mecze do końca....Możecie pomyśleć, że to absurd ale uważam ze jeśli jest szansa...

Inter ma siedmiu zawodników zagrożonych. Czy jest możliwe, że kilku z nich będzie bardziej uważało żeby nie otrzymać kolejnej kartki?

Nie .Zawodnicy musza myśleć tylko o tym meczu. Oni muszą mieć nadzieje w awansie do finału.

Inter ma najlepszy atak w Serie A ale ciągle nie strzelił bramki Milanowi czy to nie jest zły znak?

Chce aby Inter zagrał w finale. To jest to samo dla mnie jeśli Cordoba, Materazzi, Cristiano Zanetti, Di Biaggio albo Javier Zanetti strzelą bramkę...Nie strzeliliśmy bramki Milanowi?? To tylko statystyki.

To jest historyczny moment dla mediolańskiej piłki. Czy ty jesteś świadomy tego? Czy jesteś spokojny?

Oczywiście .Jeszcze bardziej jeśli wygramy. To jest bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla miasta Mediolan ale również dla włoskiej piłki i historii Ligi Mistrzów. Jestem szczęśliwy, że mogę przeżyć takie wydarzenie.

Czy granie "u siebie" będzie korzyścią jeśli dojdzie do dogrywki?

Tak, razem z wszystkimi fanami Interu...To będzie dodatkowy bodziec dla nas.

Obrona złożona z trzech zawodników dała możliwość twoim zawodnikom do pokazania swoich najlepszych możliwości. Czy zgodzisz się z tym?

Uważam, że taki wariant został wybrany ponieważ Inter potrzebował większego bezpieczeństwa po ostatnich derbach .Próbowaliśmy grać trójka w obronie już wcześniej ale myślę, że nie wypadło to najlepiej. Myślę, że cała drużyna musi zagrać nawiązując do charakterów zawodników jak i całej drużyny.

Czy atak zrobi więcej?

Nie tylko atak ale również pomoc i obrona. Mam nadzieję, że każda formacja zagra lepiej niż w pierwszym meczu. Obrona zagrała bardzo dobrze ale jako minimum poproszę wszystkich o to samo.

Wielu fanów Interu spodziewa się decydującego Recoby, inaczej on byłby rozczarowaniem...

Recoba nie jest zawodnikiem Interu od tego sezonu. Jeśli czekaliście na ten mecz aby zobaczyć czy on was zawiedzie czy nie....Po tylu latach...Nie, nie uważam że to tak jest.

Co powiesz swoim piłkarzom przed wyjściem na murawę San Siro?

Zanim nie powiem niczego moim zawodnikom nie mogę powiedzieć niczego tobie. Dodam otuchy zespołowi. Poruszę kilka spraw ale nie wiem jeszcze jakie to sprawy będą.

W pierwszym spotkaniu zaskoczyliście Milan w pomocy. Będziecie chcieli ponownie ich zaskoczyć?

Zaskoczenie może być wynikiem pojawienia się jednego bądź dwóch piłkarzy ,również ustawienie na boisku a szczególnie ruchliwość kilku zawodników może być niespodzianką. Zaskoczenie nie jest jednak skuteczne przez całe 90 minut ponieważ trener może odpowiednio na nie zareagować.

Galliani mówił o brzydkim zachowaniu Interu podczas pierwszego spotkania. Co ty o tym myślisz?

To są rozmowy z którymi nie chce mieć nic wspólnego. Staram się nie być kontrowersyjnym wiec nic nie powiem. Czytałem te wypowiedzi jednak nie wiem czy to rzeczywiście prawda

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich