Decyzja w sprawie Mourinho zapadnie 23 maja?

11 maja 2010 | 11:53 Redaktor: Rizzo Kategoria:Ogólna

Sprawa przenosin Jose Mourinho do Realu Madryt jest obecnie jednym z najczęściej poruszanych tematów w europejskiej prasie. Codziennie słyszymy nowe informacje na ten temat a także nazwiska ewentualnych zastępców The Special One.

Wracając do Portugalczyka nie sposób przeoczyć kilku faktów, które mogą, acz nie muszą sugerować jego przyszłą decyzję. Jak do tej pory trener Nerazzurrich nie przedłużył umowy na wynajem willi w Como, a jego syn nie został podany w kadrze zespołu Lugano na przyszły sezon, nie wiadomo równiez czy w następnym roku szkolnym będzie uczył się w swojej dotychczasowej szkole.

23 maja, dzień po finale Ligi Mistrzów odbyć się ma spotkanie na szczycie całego szefostwa Interu z Massimo Morattim na czele, gdzie wspólnie z Jose Mourinho zdecydują czy dalej kontynuować współpracę. Nie bez znaczenia będą argumenty w postaci ewentualnych wzmocnień Interu w przyszłym sezonie. Zdobycie Ligi Mistrzów prawdopodobnie sprawi, że kontrakt Mourinho zostanie przedłużony do 2013 roku, a jego pensja wynosić będzie 13.000.000 euro.

Co w przypadku niepowodzenia rozmów i odejścia Jose do Realu? Włoskie media przygotowały już wstępną listę osób, które mogłyby zastąpić The Special One na ławce mistrza Włoch. Fabio Capello, Rafa Benitez i Laurent Blanc są obecnie najpoważniejszymi kandydatami do przjęcia pałeczki w Interze. Wszystkie te nazwiska są bardzo dobrze znane kibicom piłki nożnej w Europie, a Capello już raz, w 2006 roku był bliski objęcia naszej drużyny.

Wszystko powinno się wyjaśnić w przeciągu najbliższych dwóch tygodni, teraz jednak Nerazzurrim pozostały do rozegrania dwa najważniejsze mecze w historii. W przypadku zwycięstwa w obydwu spotkaniach Inter Mediolan zdobędzie potrójną koronę, co na trwałe wyryje się w kartach historii klubu z Mediolanu, a my będziemy wspólnie świadkami tych dni chwały

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich