Inter 0-1 Milan

14 listopada 2010 | 19:02 Redaktor: Rizzo Kategoria:Relacje3 min. czytania

Derby tym razem dla Milanu. Piłkarze Interu Mediolan przegrali dzisiejsze derby Mediolanu 0-1. Bramkę na wagę zwycięstwa swojej drużyny zdobył Zlatan Ibrahimović z rzutu karnego podyktowanego po faulu Marco Materazziego. Dzięki temu zwycięstwu kibice Milanu będą mogli przez pół roku wychodzic z domu a drużyna Interu traci w tym momencie do liderującego zespołu Rossonerich aż 6 punktów.

Komplet widzów na trybunach, świetna oprawa meczu a na boisku wielki piłkarski spektakl. W tych słowach zazwyczaj można opisać mecze Interu z Milanem. Dzisiejszego wieczoru poziom piłkarski nie był na poziomie najwyższym z możliwych, lecz nie można powiedzieć by zabrakło w nim walki.

Rafa Benitez postanowił w tym meczu zastosować ustawienie 4-3-1-2 z bardzo eksperymentalną linią obronną. Luca Castelazzi w bramce a przed nim od lewej Chivu, Materazzi, Lucio oraz Cordoba. Jest to efekt kontuzji Maicona i Samuela oraz nienajlepszej dyspozycji Santona. Niestety brak Samuela uwidocznił się bardzo szybko. Milan ruszył do ataku od pierwszych minut i napastnicy rywali sprawiali wiele problemów defensorom Interu. W 5 minucie meczu w polu karnym podcięty został Ibrahimović. Szweda sfaulował nierozważnie Marco Materazzi. Sędzia bez zastanowienia podyktował rzut karny, który z łatwością na bramkę zamienił dumny z siebie "Ibracadabra".

Szybkie prowadzenie dodało skrzydeł Milanowi, który przez kolejne kilkanaście minut dominował na boisku stwarzając sobie kilka sytuacji, lecz mimo to Luca Castelazzi nie miał wiele pracy. Inter długo nie mógł odnaleźć rytmu gry, dopiero w końcówce pierwszej połowy podopieczni Beniteza zdominowali grę, lecz z przewagi nic nie wynikało. Najciekawiej prezentował się Sneijder, który oddawał dosyć groźne strzały na bramkę Abiattiego.

Po zmianie stron Inter próbował wyrównać, lecz ataki były bardzo chaotyczne i przewidywalne. W przerwie boisko opuścił kontuzjowany Milito, zaś jeszcze w pierwszej połowie z boiska zszedł Obi, który również doznał urazu. W 60 minucie z boiska wyrzucony został Abate po incydencie z Pandevem. Wówczas obaj panowie otrzymali po żółtej kartce, obrońca Milanu mając na koncie już jedną musiał opuścić murawę.

Przewaga liczebna przełożyła się na przewagę w grze. Inter przycisnął Milan w dalszej części meczu, który to ograniczał się do groźnych kontr. Trzecim kontuzjowanym graczem Interu w tym meczu został Materazzi. Po groźnym starciu z Ibrą włoski obrońca nie powstał z murawy i na noszach udał się do szatni.

Do końca meczu Inter próbował wyrównać, lecz ta sztuka się nie udała. Inter przegrał Derby Mediolanu i teraz walka o obronę Scudetto robi się coraz trudniejsza.

5' Ibrahimovic (r)

Inter: 12 Castellazzi; 2 Cordoba, 6 Lucio, 23 Materazzi (23' st Biabiany), 26 Chivu; 4 Zanetti, 5 Stankovic, 20 Obi (35' Coutinho); 10 Sneijder, 22 Milito (1' st Pandev), 9 Eto'o

na ławce pozostali: 1 Julio Cesar, 19 Cambiasso, 39 Santon, 40 Nwankwo
trener: Rafael Benitez

Milan: 32 Abbiati; 20 Abate, 13 Nesta, 33 Thiago Silva, 19 Zambrotta; 16 Flamini, 8 Gattuso (1' st Pirlo), 23 Ambrosini; 10 Seedorf (28' st Boateng); 70 Robinho (17' st Antonini), 11 Ibrahimovic

na ławce pozostali: 1 Amelia, 25 Bonera, 76 Yepes, 80 Ronaldinho
trener: Massimiliano Allegri

sędzia: Paolo Tagliavento (sez.arbitrale di Terni)

kartki. Ammoniti: 11' e 15' st Abate, 19' Gattuso, 20' st Ibrahimovic, 35' st Ambrosini. Espulsi: 15' st Abate.