Porażka w Turynie: Juventus 1-0 Inter

13 lutego 2011 | 19:57 Redaktor: Rizzo Kategoria:Relacje2 min. czytania

Juventus pokonał 1:0 Inter Mediolan w wielkim klasyku Serie A. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Alessandro Matri. W 90. minucie do remisu mógł doprowadzić Samuel Eto'o.

Alessandro Matri w poprzedniej kolejce zdobył dwa gole w meczu z Cagliari, czym z całą pewnością zaimponował kibicom Juventusu. Żeby jednak rozkochać w sobie wymagających fanów "Starej Damy" trzeba dokonywać czegoś więcej. Z pewnością zwycięski gol w Derbach Włoch z Interem znacznie zwiększy notowania Matriego.

W 30. minucie Matri strzałem głową pokonał Julio Cesara po perfekcyjnym dośrodkowaniu Milosa Krasicia. Serb w drugiej połowie stworzył koledze identyczną sytuację, ale za drugim razem Matri przestrzelił. Okazało się, że jeden gol wystarczy Juventusowi do zainkasowania trzech punktów. Gianluigi Buffon nie miał zbyt wiele pracy. Po części jest to zasługą dobrej gry turyńskiej defensywy, a po części niemocy napastników Interu Mediolan. Idealną okazję na wyrównanie miał Samuel Eto'o, ale Kameruńczyk uderzył w poprzeczkę będąc przed niemal pustą bramką.

Dzięki temu zwycięstwu Juventus wyprzedził w tabeli Serie A Palermo i Romę. Inter za to spadł na 4. miejsce. Ze spokojem te przetasowania mogą obserwować gracze Milanu, którzy mają już 8 punktów przewagi nad Interem i 11 nad Juventusem.

Juventus 1-0 Inter
strzelcy: 30 Matri

Juventus: 1 Buffon; 43 Sorensen, 15 Barzagli, 19 Bonucci, 3 Chiellini; 27 Krasic, 4 Melo (Sissoko 74), 14 Aquilani, 8 Marchisio (Pepe 72); 20 Toni (Iaquinta 65), 32 Matri.

pozostali na ławce: 30 Storari, 10 Del Piero, 21 Grygera, 25 Martinez.
trener: Luigi Delneri

Inter: 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 15 Ranocchia, 4 Zanetti; 15 Kharja (Pandev 60), 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso (Nagatomo 73); 10 Snejider; 7 Pazzini, 9 Eto'o.

pozostali na ławce: 12 Castellazzi, 20 Obi, 23 Materazzi, 29 Coutinho, 57 Natalino.
trener: Leonardo.