Paolillo: "Posiadamy zdolną młodzież"

23 marca 2012 | 19:20 Redaktor: Daniello Kategoria:Ogólna

- Ajax niejednokrotnie pokazał jak bardzo groźnym jest zespołem. 3-0 z Barceloną czy 6-0 z Liverpoolem pokazuje iż mamy do czynienia ze zgraną ekipą, która w przyszłości będzie stanowić o sile holenderskiego futbolu - twierdzi wspierający Primaverę, prosto z Londynu, dyrektor Ernesto Paolillo.

- Nasza młodzież także staje się coraz bardziej rozpoznawalna. Wychowaliśmy już Balotellego, Santona czy zbierających powoli doświadczenie w pierwszym zespole Obiego i Faraoniego. To pokazuje, jaką pracę wykonują ludzie pracujący z tymi chłopcami na co dzień. Każdy z obecnych tutaj zawodników, ma szansę na przebicie się do dorosłego Interu, lecz na to nieukrywamy potrzeba czasu.

- Czy któryś z wychowanków Primavery wkrótce znajdzie się w pierwszym zespole? Oczywiście. Nie chcę na ten moment wymieniać nazwisk, ale mamy na oku czterech, pięciu chłopców. Oni posiadają ogromny potencjał, jednak należy obchodzić się z nimi bardzo starannie. Inaczej nic z tego nie wyjdzie. Ważne jest, by wybrać dla nich odpowiednią porę, co pozostawiamy już jako zadanie dla naszych trenerów.

- Stramaccioni? Chociaż ma dopiero 34 lata, już wróży się mu wielką trenerską karierę. To trener, na zatrudnieniu którego bardzo nam zależało. Od początku byliśmy pod wrażeniem jego nowatorskich metod pracy i olbrzymiego profesjonalizmu, którym zawsze się wykazywał. Chcemy by został w Mediolanie jak najdłużej. 

- Czy Balotelli i Santon będą mogli z powrotem przywędrować do Interu? W piłce nożnej nie ma rzeczy niemożliwych, ale mówiąc wprost, teraz pragniemy skupić się na pracy z obecną młodzieżą. Projekt nowego stadionu? Oczywiście myślimy nad tym, jednak chcemy wprowadzać plany w życie spokojnie, bez najmniejszego pośpiechu.

Źródło: tuttomercatoweb.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich