Przed meczem z Fenerbahçe

26 listopada 2007 | 10:33 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Zapowiedzi3 min. czytania

Mecz w Stambule na początku rozgrywek Ligi Mistrzów Interowi ewidentnie nie wyszedł. Bez kilku podstawowych graczy, w większości obrońców Nerazzurri przegrali z Fenerbahçe 1-0. Po tamtej porażce podopieczni Manciniego ostro wzieli się do pracy i w kolejnych trzech meczach wywalczyli 9 punktów. Już we wtorek 27 listopada na Giuseppe Meazza nadejdzie pora rewanżu na Turkach. I.

Inter i Fenerbahce powalczą o pierwsze miejsce w grupie, bowiem szanse pozostałych dwóch zespołów na awans wydają się być bardzo małe, choć w piłce nigdy nic nie wiadomo na pewnoInter w tym sezonie gra piłkę skuteczną. Czasami oglądamy efektowniejszą, innym razem mniej efektowną grę, jednak zwykle to Inter schodzi z boiska jako zwycięzca. Winogrona w winiarni Roberto Manciniego, czyli piłkarze dojrzewają jako drużyna, dlatego też Mancini coraz może zaserwować kibicom Interu odrobinę swojego dzieła.

W lidze Inter wciąż na czele stawki. Po piętach niebiesko-czarnym depcze Juventus Turyn, jednak zespół beniaminka Serie A traci do Mistrzów 3 punkty, a do tego Inter czeka jeszcze zaległy mecz z Lazio, który odbędzie się 5 grudnia. W ostatniej kolejce ligowej Nerazzurri pokonali Atalantę 2-1, po golach Suazo i Cruza.

Fenerbahce w ostatniej kolejce ligowej pokonało Ankaraspor 4-2 i pewne siebie jedzie do Mediolanu z zamiarem pokonania Interu. Piłkarze tego klubu zapowiadają w prasie, że powalczą o zwycięstwo, chcą za wszelką cenę pokonać Inter by pokazać jak silny jest w tym roku ten zespół, który w swoim składzie posiada takie nazwiska jak Appiah czy Roberto Carlos.

W meczu z Turkami nie zagra na pewno Nicolas Burdisso, który jest zawieszony. Do składu powróci zapewne Zlatan Ibrahimović, który w ostatnim meczu wszedł z ławki w końcówce spotkania. Być może od pierwszych minut zagra Marco Materazzi, który w sobotni wieczór powrócił na murawę po przerwie spowodowanej kontuzją. Długo jednak nie pograł, gdyż wszedł zaledwie 2 minuty przed końcem. Być może we wtorek Mancini pozwoli Mistrzowi Świata zagrać nieco dłużej, wiele zależy od jego kondycji.

Mecz rozpoczyna się o 20:45