Inter Mediolan vs. AC Parma 3-2

20 stycznia 2008 | 22:27 Redaktor: lordqkie Kategoria:Relacje3 min. czytania

Właśnie zakończył się dramatyczny pojedynek między Interem, a Parmą na Stadio Giuseppe Meazza. Drużyna Nerazzurrich zwyciężyła go po ciężkim boju 3-2.

Oczy kibiców były szczególnie skierowane na nowe nabytki klubów - Maniche, który mecz rozpoczął w wyjściowej jedenastce oraz Cristino Lucarelli, który początek meczu spędził na ławce. Nie zagrali kontuzjowani Douglas Maicon, Luis Figo, Olivier Dacourt, Walter Samuel i David Suazo z Interu oraz Igor Budan, Giulio Falcone i Domenico Morfeo.

Mecz rozpoczął się agresywnie. Już w 17. minucie z powodu kontuzji łokcia boisko musiał opuścić obrońca Parmy Coly. Od początku kontrole przejął Inter, jednak kolejne akcje Cambiasso i Ibrahimovicia nie przynosiły żadnych skutków. Natomiast pierwsze groźne ataki Parma rozpoczęła w 20. minucie. Ale z podobnym skutkiem, gdyż Reginaldo nie zrozumiał się z Bernardo Corradi i piłkę łatwo przejął Ivan Cordoba. W 30. Inter przeprowadził kontratak, jak się później okazało zdobywając bramkę. A strzelił ją ciągle widoczny na boisku Esteban Cambiasso. Jest to jego piąty (chyba) gol w Serie A w tym sezonie. Sytuacja trochę się uspokoiła, jednak tylko na chwilę, gdyż w 40. minucie po podaniu Reginaldo bramkę zdobył Luca Cagarini doprowadzając tym samym do remisu. W pierwszej połowie już nic się nie zmieniło. Zakończyła się wynikiem 1-1.

Po przerwie przez pierwsze 15 minut pod bramką Parmy panowało prawdziwe oblężenie. Podczas jego trwania boisko opuścili Maniche i Crespo, których zmienili Cesar i Cruz. Maniche pokazał się z bardzo dobrej strony w swoim debiucie w Interze. Ataki Nerazzurich nie ustawały, jednak to Parma w 69. minucie z kontrataku strzeliła bramkę i wyszła na prowadzenie. Strzelcem został Gasbarroni. Inter nabierał tempa, nie chcąc przegrać pierwszego spotkania w tym sezonie w Serie A. W końcowych minutach na boisku pojawił się powracający po kontuzji Patrick Vieira. Zastąpił Marco Materazziego. W ostatnich minutach kibice zobaczyli kilka niesamowitych zdarzeń. Najpierw Fernando Couto fauluje Ibrahimovicia w polu karnym, co daje ekipie Manciniego jedenastkę. Wykorzystuje ją Ibracadabra doprowadzając tym samym do remisu. A w ostatnich sekundach meczu Szwed zdobywa jeszcze jedną zwycięską bramkę podwyższając na 3-2. Były to trafienia nr 12 i 13 tego napastnika w Serie A, dzięki nim Inter utrzymał swą passę wygrywając 13 spotkanie z rzędu.

Inter 3-2 Parma (HT: 1-1)
1-0 Cambiasso 30'
1-1 Cigarini 40'
1-2 Gasbarroni 69'
2-2 Ibrahimovic 88' (karny)
3-2 Ibrahimovic 90'+3