Ranga: Pulcini B

Bukinio

Użytkownik

Imię i nazwisko: Łukasz Bąbol
Data urodzenia: 23 grudnia 1986
Wiek: 38 lat
Województwo: mazowieckie
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Ostatnie logowanie: 6 listopada 2023 | 01:37
Informacje o sobie: Inter; Sport; Zakłady bukmacherskie

4417

Dni w serwisie

58

Komentarzy

Ostatnie komentarze

Derby dla Juventusu 6 listopada 2022 | 23:04   

Przegrana na własne życzenie, niestety. Juventus nic nie pokazał, a jednak potrafił wygrać. Nam zdecydowanie czegoś zabrakło. Nie wiem czy odwagi, pewnego rodzaju zdecydowania, agresji, czy może czegoś więcej. Bo mam wrażenie, że wystarczyło bardziej docisnąć - szczególnie w pierwszej połowie - i mieć nie tylko „optyczną” kontrolę, jak i zwycięstwo (niezależnie od masy błędów technicznych przy przyjęciu piłki, co przekładalo się często na potrzebę spowolnienia lub zatrzymania akcji). Sam nie wiem, czy w głowie, to nasi nie wyszli już jako zwycięzcy i, że samo się to wygra. BTW. Barella moim zdaniem powinien faulować Kostica odrazu, jak tylko piłka go przeszła, przy pierwszym golu.

Derby dla Juventusu 6 listopada 2022 | 20:00   

Patrząc na formę + składy, to zwycięstwo dzisiaj jest poniekąd obowiązkiem. Niezależnie od ciężaru samego spotkania, to brak zwycięstwa dla mnie będzie rozczarowaniem.

Cztery zakazy stadionowe po meczu z Sampdorią 6 listopada 2022 | 18:03   

I właśnie to, że tak jest i jest na to przyzwolenie, to mnie osobiście wkurza. I w sumie nie muszę się z tym zgadzać.

Jeśli chodzi o „bieganie w kominiarkach”, to sam byłem świadkiem: BVB, meczu z Lechią Gdansk - ostatnia kolejka decydująca o mistrzostwie, chyba ten sezon z Liga Mistrzów - gdzie tez odpalali jakieś race i coś tam jeszcze na całym stadionie, i tak samo w kominiarkach przepychali dorosłych i dzieci, bo przecież oni musza dotrzeć na swoje miejsce, i jeszcze jakiś mecz, gdzie chcieli dostać się na sektor gości, ale nie pamietam z kim to było. Swoją droga, ten mecz z Lechią, to mi się przypomniało jak po ostatnim gwizdku wskoczyli na murawę - co jeszcze jest dla mnie Ok, bo to jakas forma świętowania mistrzostwa - ale jak „normalni kibice” chcieli wejść, to dostawali z buta, bo oni pilnowali porządku.

Cztery zakazy stadionowe po meczu z Sampdorią 6 listopada 2022 | 13:21   

To, że przekleństwa są częścią języka, to fakt. I oczywiście tego się nie uniknie - to jasne. Jednak gloryfikowanie zachowań, gdzie przez połowę meczu wyzywa sie kogoś od ***** i stawianie tego za „wzór” kibicowania + tłumaczenie, że tak wyglada doping, przynajmniej dla mnie jest po prostu słabe. Oczywiście, że wiele osób chodzi z dziećmi na Legię. I bardzo dobrze :) znam tez jednak sporo osób, które właśnie z tego powodu jednak tych dzieci nie chce tam zabierać. Ale to tylko kawałek całości, bo nie chce sprowadzać tego do takich zachowań. To co jest nieakceptowalne, to właśnie biegający po „normalnej” trybunie kibice w kominiarkach, bo chcą komuś dowalić/ odpalać race/ obrzucać sektor gości itp. To trochę to samo, co przymuszanie innych do „oddawania hołdu” zwykłemu gangsterowi - bo ktoś uznaje, ze należy. Jeśli jest grupa, co tego chce - spoko, wolna wola. Ale po co to komuś narzucac?

Cztery zakazy stadionowe po meczu z Sampdorią 6 listopada 2022 | 09:05   

Wychodząc też trochę poza sam Inter, to dla mnie nie ma miejsca na trybunach dla takich osób. Każdy akt przemocy, czy to fizycznej, czy werbalnej/ rasistowskiej, czy psychicznej, powinien być surowo karany (zakazy stadionowe, które będą przestrzegane, i cały pozostały kodeks karny).

Niestety jest duże przyzwolenie na bandyctwo - bo inaczej tego nie umiem nazwać - i nazywanie tego grupą zagorzałych fanów, którzy robią atmosferę, bo inaczej będzie piknik, jest dla mnie śmieszne. I uważam, że to pseudokibice w pełnym tego słowa znaczeniu.

Nie raz byłem na stadionie, czy to w Mediolanie, zdarzało mi się na kilku innych meczach w Europie, a z uwagi na to, ze mieszkam na codzień w Warszawie, to i na Legii (raczej dla fanu, towarzystwa). Po prostu lubię obejrzeć mecz na żywo. Dla mnie to rozrywka, a pilka nożna formą spektaklu. Mam tez dwójkę synów, których chętnie zabierałbym regularnie na mecze i pewnie przy okazji jak będziemy we Włoszech, to na mecz Interu pójdziemy z uwagi na fakt bycia kibicem (na szczęście - z tej perspektywy - nie rozumieją włoskiego), ale co oczywiste w naszym wypadku, na stadion Legii zabrałem raz i na ten moment nie planuję (chodzimy czasami na mecze kadry). Dlaczego? Bo nie chcę, aby czuli, ze można sobie obrażać innych za pomocą przekleństw i obelg tylko dlatego, ze wspierają inny klub, a nawet czasami „swoich”, bo coś. Nie chcę aby czuli zagrożenie, tam gdzie powinna być rozrywka (byłem świadkiem różnych scen, np. słynny mecz Legii z BVB w LM i to nie z poziomu Żylety, czy strzelanie racami w Finale Pucharu Polski, czy tez kominiarki na trybunach, bo coś trzeba zrobić).

Ktoś powie, że inaczej będzie piknik. Ok, to ja wolę piknik. Ale jednocześnie uważam, że nie trzeba skakać ze skrajności w skrajność, bo można „robić tę atmosferę” w granicach normy i z poszanowaniem pewnych wartości. Nie kupuję tego, że się nie da. Często też jest mowa, że piłka to biznes i z tej perspektywy też tego nie rozumiem. Dużo więcej kasy zostawią w kasie klubowej „ci piknikowcy”, rodziny, niż tzw. ultrasi (często bilety tam są najtańsze, raczej wspierają finansowo „swoje potrzeby”, a kluby jeszcze płacą kary lub mają zamykane trybuny/ stadion). To nie jest tak, ze piłka i doping ma być pozbawiony emocji, ale da się to robić w cywilizowany sposób.

Konferencja Inzaghiego przed Derbami Włoch 6 listopada 2022 | 08:30   

„Juventus, podobnie jak Inter, wygrał 5 z ostatnich 6 meczów Serie A” - niby tak, jednak pokonane drużyny nie powalają na kolana. Każdy poważniejszy przeciwnik pokazał, że „tego” Juventusu nie trzeba się bać. Dlatego liczę, że podtrzymanym krótką, ale jednak, passę.

Inter zmieni herb i nazwę 18 stycznia 2021 | 11:13   

Co gorsza, będę musiał przemalować herb w korytarzu ;)

Piłkarze dodani do ulubionych

Brak piłkarzy dodanych do ulubionych

Reklama