21 Andujar; 22 Alvarez (Rolin 63), 6 Legrottaglie, 3 Spolli, 18 Monzon; 13 Izco (Maxi Lopez 42), 7 Tachtsidis, 4 Almiron; 19 Castro, 9 Bergessio, 11 Leto (Doukara 66)

1 Frison, 34 Ficara, 20 Freire, 23 Boateng, 24 Gyomber, 31 Cabalceta, 32 Petkovic

1 Handanovic; 14 Campagnaro, 23 Ranocchia, 5 Juan Jesus; 2 Jonathan (Wallace 83), 13 Guarin (Belfodil 68), 19 Cambiasso, 10 Kovacic (Taider 44), 55 Nagatomo; 11 Alvarez; 8 Palacio

12 Castellazzi, 30 Carrizo, 6 Andreolli, 9 Icardi, 17 Kuzmanovic, 25 Samuel, 31 Pereira, 35 Rolando, 90 Olsen

Nagatomo 43, Spolli 47, Andujar 66, Doukara 72

Inter Mediolan pokonał Catanię Calcio w wyjazdowym meczu 2. kolejki Serie A rozgrywanym na Stadio Angelo Massimino. Podopieczni Waltera Mazzarriego wygrali tym samym trzecie spotkanie z rzędu bez utraty bramki oraz drugie w ramach ligi włoskiej.

Inter rozpoczął spotkanie w podobnym składzie do ostatniego meczu przeciwko Genoi. Jedyną zmianą w składzie był występ od pierwszych minut Mateo Kovacicia. Już od pierwszych minut zespół gospodarzy ruszył do ataku, swoje okazje miał Leto i Castro, Handanović nie zawiódł i w tych sytuacjach i wyszedł zwycięsko zwycięsko z tych pojedynków. Pierwszą lepszą szansę na zdobycie bramki Nerazzurri mieli już w 13 minucie meczu. Guarin wyłożył piłkę Jonathanowi, ten oddał silny strzał, jednak niewystarczająco precyzyjny aby pokonać Andujara. W 20. minucie spotkania cudownym dryblingiem popisał się Jonathan. Zwiódł 2 obrońców Catanii i wyłożył piłkę Rodrigo Palacio, ten jak to ma w zwyczaju, wykorzystał tę sytuację i strzelił bramkę na 1 do 0. W 44. minucie swój występ zakończył Mateo Kovacić, na jego miejsce wszedł Saphir Taider. Algierczyk rozpoczął mecz w najgorszy możliwy sposób, każdy jego kontakt kończył się utratą piłki. Do końca pierwszej połowy obydwie drużyny miały swoje okazje na strzelenie bramek, wynik jednak się nie zmienił.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo emocjonująco, Inter od razu ruszył do ataku. Świetną okazję do strzelenia swojego drugiego gola w tym sezonie miał Yuto Nagatomo, Fredy Guarin obsłużył go dobrą wrzutką, Japończyk uderzył z głowy, Andujar popisał się jednak kolejną dobrą interwencją. Można powiedzieć co się odwlecze to nie uciecze, w 56. minucie Jonathan, Palacio i Nagatomo przeprowadzili wyborną akcję i Japończyk wpisał się na listę strzelców. W 70 minucie na placu gry pojawił się Ishak Belfodil zastępujący Fredy'ego Guarina.

Zespół z Katanii starał się odpowiedzieć na te dwie bramki, obrona Interu w drugiej połowie spisywała się wyśmienicie, gospodarze nie mieli za dużo okazji do zagrożenia Handanoviciowi. Mediolańczycy byli fenomenalnie przygotowani taktycznie, przeprowadzali świetne kontry, za którymi nie nadążali obrońcy zespołu z Sycylii. W 80' minucie niezwykłą akcję indywidualną przeprowadził Ricardo Alvarez, jego 35 metrowy rajd zakończył się piękną bramką. Na murawę wszedł kolejny zawodnik Interu - wypożyczony Wallace, zmienił on Jonathana. W końcówce meczu dominowała drużyna z Mediolanu, która miała jeszcze kilka okazji. Goście nie byli skuteczni i marnowali swoje sytuacje. Najlepszą miał Ishak Belfodil, nie zdołał jednak umieścić piłki w siatce.

Dziś wieczorem, Inter rozegra swój pierwszy mecz wyjazdowy w Serie A sezonu 2013-2014. Nerazzurri zmierzą się z Catanią na Stadio Massimino.

Sampdoria jedynym zespołem, który wygrał inauguracyjny mecz Serie A dla stadionu Massimino od powrotu tej drużyny do Serie A
Dla Catanii jest to ósmy sezon z rzędu w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech. Rossoazzurri swój pierwszy mecz sezonu na własnym terenie przegrali tylko raz i miało to miejsce w sezonie 2009-2010, gdy wynikiem 1-2 ulegli Sampdorii Genua. W pozostałych sześciu sezonach, grając swój pierwszy mecz na własnym terenie, zanotowali (Genoa, Parma, Genoa) 3 zwycięstwa oraz 3 remisy (Atalanta, Genoa, Siena).

Od ośmiu spotkań, Inter zawsze trafia do siatki w Catanii
Nerazzurri znaleźli drogę do bramki w ostatnich ośmiu meczach z Catanią na jej terenie (20 w sumie). Ostatni raz Nerazzurri nie zdołali zdobyć gola na tym stadionie 8 stycznia 1984 roku, remisując 0-0.

204 minuty Interu bez straty gola
Ostatnim zawodnikiem, który zdobył przeciwko Interowi gola w oficjalnym meczu był Muriel, który w 65 minucie wygranego przez Udinese 5-2 meczu z Interem na Giuseppe Meazza wpisał się na listę strzelców. Od tamtej Bramkarzy Inter grał z Cittadellą oraz Genoą, w obu tych meczach zachowując czyste konto. Ostatni raz serię dwóch meczów z rzędu bez utraty gola Nerazzurri zanotowali w październiku 2012, po zwycięstwach nad Milanem (1-0), Catanią (2-0) oraz Partizanem (1-0>

Nagatomo przed meczem numer 100
Dla Yuto Nagatomo, jeśli wybiegnie dziś na boisko, będzie to setny oficjalny mecz w barwach Interu Mediolan. Japończyk do tej Bramkarzy rozegrał 99 meczów, 74 w Serie A, 7 w Coppa Italia oraz 18 w rozgrywkach europejskich. "Samuraj" zadebiutował w Interze 8 lutego 2011, w wygranym 5-3 meczu z AS Romą.

Maran nie przegrał i nie stracił gola przeciwko Mazzarriemu u siebie
Obaj trenerzy spotykali się ze sobą cztery razy. Jedno zwycięstwo odniósł zespół Marana, dwa zwycięstwa zespoły Mazzarriego oraz był jeden remis. W meczach w których zespoły Marana grały z zespołami Mazzarriego u siebie, zachowywały czyste konto.

Lanzafame (Napastnik, Honved, FP)
Gyomber (Obrońca, Dukla Banska Bystrica, D)