1 listopada 2008    18:00 | Serie A | 10. Kolejka

Strzelcy: 9' Maicon, 24' Vieira, 34' Cozza, 53' Brienza, 91' Cordoba

30 Campagnolo; 3 Costa, 5 Cirillo, 55 Lanzaro (75' Cosenza), 16 Valdez; 7 Vigiani, 8 Barreto, 35 Carmona; 81 Brienza (82' Tognozzi), 10 Cozza (68' Di Gennaro), 9 Corradi

1 Puggioni, 2 Hallfredsson, 13 Cosenza, 18 Rakic, 20 Alvarez, 31 Tognozzi, 88 Di Gennaro

12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 26 Chivu (75' Burdisso), 6 Maxwell; 4 Zanetti, 14 Vieira, 77 Quaresma (82' Obinna), 45 Balotelli, 8 Ibrahimovic, 33 Mancini (58' Crespo)

1 Toldo, 5 Stankovic, 23 Materazzi, 25 Samuel, 16 Burdisso, 18 Crespo, 21 Obinna

Barreto, Cordoba

Inter Mediolan pokonał po męczarniach na wyjeździe Regginę Calcio 3:2. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry obrońca Ivan Cordoba. Wcześniej do siatki trafiali Maicon po przepięknym strzale oraz Vieira zaś dla rywali Cozza oraz Brienza.

Nerazzurri spotkanie to rozpoczęli w ustawieniu 4-4-2, z Quaresmą i Mancinim na skrzydle oraz Ibrą i Balotellim w ataku. Grę w środku pola prowadzić miał Patrick Vieira, który zastępuje kontuzjowanego Cambiasso.

Pierwsza dogodna okazja miała miejsce w 5 minucie, gdy Ricardo Quaresma uderzył piłką w słupek. Następna sytuacja zdarzyła się cztery minuty później i zakończyła się golem dla ekipy Jose Mourinho. Do siatki trafił Maicon, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie w Serie A a trzecie biorąc pod uwagę mecze Ligi Mistrzów.

Drugą bramkę dla Interu zdobył Vieira w 23 minucie, który uderzył piłkę po podaniu Portugalczyka Quaresmy. Gdy wydawało się, że Nerazzurri będą kontrolować to spotkanie, w 34 minucie bramkę kontaktową dla Regginy zdobył Cozza. Chwilę później do siatki trafił jeszcze Ibrahimović, lecz podczas podania od Balotelliego Szwed znajdował się na spalonym i sędzia tej bramki nie uznał. Do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 1-2.

Druga połowa nie rozpoczęła się dobrze dla Nerazzurrich. Bramka na wyrównanie dla gospodarzy padła już w 55 minucie po strzale Brienzy. Kilka minut po golu dla gospodarzy, Nerazzurri mieli rzut wolny, lecz jego wykonawca Chivu znacznie się pomylił. Około 60 minuty podopieczni trenera Jose Mourinho mieli kolejną dogodną sytuację. Na bramkę Campagnolo uderzał Ibrahimović. W 75 minucie spotkania niezły strzał oddał Ricardo Quaresma, lecz minimalnie niecelnie. Kilka minut później ładnym dośrodkowaniem popisał się skrzydłowy Interu Quaresma, ale znów spudłował Crespo, który pojawił się na placu gry zaraz po utracie gola na 2:2.

W końcówce boisko opuścł Quaresma. W jego miejsce pojawił się Victor Obinna. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem. W doliczonym czasie gry po akcji z rzutu rożnego bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Ivan Cordoba. Inter wraca do Mediolanu z kompletem punktów, lecz z przebiegu meczu nie możemy być do końca zadowoleni. Inter stracił dwie bramki prowadząc w meczu 2-0.

Już 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych Inter Mediolan zagra z Regginą w 10. kolejce Serie A. Dla Interu będzie to bardzo ważny mecz, ponieważ od dwóch spotkań Inter nie tylko nie wygrał ale i nie zdołał strzelić choćby jednej bramki.

Reggina nie ma udanego sezonu. Zespół ten zajmuje ostatnie miejsce w lidze i nie zanosi się, by szybko opuścił tę niechlubną pozycję w tabeli. Inter w tygodniu stracił fotel lidera na rzecz Udinese i Napoli. Zespół z Reggio wygrał tylko raz, odniósł 6 porażek i 2 razy zremisował. Aż 3 mecze zakończyły się porażką 3-0. W ostatniej kolejce grająca na wyjeździe Reggina przegrała 3-0 z Napoli. Teraz piłkarze Renzo Ulivieriego liczą na dobry występ przeciwko Interowi, który w dwóch ostatnich kolejkach jakby się zaciął. Wprawdzie Inter to faworyt, jednak na gorącym terenie w Reggio na Stadio Oreste Granillo nikomu nie gra się łatwo.

Inter jest w lekkim dołku. Kilku piłkarzy nie do końca zrozumieli filozofię pracy trenera, myśląc że jest to szkoleniowiec, który nie powie im złego słowa i wybaczy wszystko a przed mediami całą winę weźmie na siebie. Okazało się, że tak nie jest i miało to swój efekt w odsunięciach od składu. Najbardziej oberwało się Adriano, który nie dotrzymał słowa trenerowi i teraz nie wiadomo kiedy uda mu się ponownie odzyskać zaufanie Portugalczyka.

Innym problemem są kontuzje. W ostatnim meczu nie mógł zagrać Cambiasso i Muntari oraz pozostała grupa dotychczas kontuzjowanych graczy. Nie wiadomo czy obaj pomocnicy dojdą do siebie na mecz z Regginą. Jeśli nie, to znów w pomocy zagra Zanetti i Chivu.

W poprzednim sezonie mecz w Reggio zakończył się skromnym zwycięstwem Interu 1-0 dzięki bramce Adriano. Jak będzie tym razem przekonamy się już jutro.

Trener: Jose Mourinho