1 Nicolas; 2 Romulo, 75 Heurtaux, 12 Caracciolo, 69 Souprayen; 7 Verde, 8 Fossati, 24 Bessa (64' 5 Zuculini), 93 Fares; 10 Cerci (79' 21 Lee), 9 Kean (58' 11 Pazzini)

17 Silvestri, 40 Coppola, 4 Laner, 20 Zaccagni, 27 Valotti, 37 Bearzotti, 77 Buchel, 97 Felicioli

1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 55 Nagatomo; 11 Vecino, 5 Gagliardini; 87 Candreva (73' 77 Brozovic), 20 B. Valero (78' 7 Cancelo), 44 Perisic; 9 Icardi (86' 23 Eder)

27 Padelli, 46 Berni, 10 Joao Mario, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 21 Santon, 29 Dalbert, 99 Pinamonti

Fares (H), Gagliardini (I), Pazzini (H), Brozovic (I), Heurtaux (H), Lee (H)

Bez niespodzianki w Weronie. Inter pokonał miejscowy Hellas 2 - 1 i powrócił na pozycję wicelidera włoskiej Serie A. Dla gości strzelali dziś Borja Valero i Ivan Perisić. Dla gospodarzy z rzutu karnego trafił Giampaolo Pazzini.

Wszyscy najgroźniejsi rywale w wyścigu o Champions League solidarnie wygrali swoje spotkania, więc na zakończenie kolejki Inter musiał odpowiedzieć tym samym. Pierwsza połowa przebiegała według spodziewanego scenariusza. Goście prowadzili grę i spokojnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Gracze Hellas tylko na początku meczu próbowali nastraszyć faworyzowanego rywale, lecz bez powodzenia. Inter wyglądał zdecydowanie lepiej, ale brakowało konkretów. Nicolas nie był zmuszany do interwencji i długo wydawało się, że w pierwszej odsłonie goli nie zobaczymy. Na szczęście inne plany miał dziś Borja Valero. Hiszpan był bardzo aktywny od pierwszego gwizdka arbitra i w 36 minucie zapisał się w protokole meczowym. Piłkę w pole karne dośrodkował Candreva, a niepilnowany pomocnik dopełnił formalności. Dla Valero było to pierwsze trafienie w czarno - niebieskich barwach.

Początek drugiej połowy nie zwiastował drastycznej zmiany w przebiegu gry. Inter dominował, a swoje okazje mieli Icardi i Vecino. Niestety Nerazzurri postanowili wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku gospodarzy i pozwolili im powrócić do tego meczu. Prosty błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Danilo D'Ambrosio i wsadził na konia golkipera swojego zespołu. Sami Handanović powalił Alessio Cerciego, lecz gwizdek sędziego początkowo milczał. Arbiter postanowił jednak skorzystać z pomocy wideo i po kilku chwilach niepewności wskazał na wapno. Do ustawionej na jedenastym metrze futbolówki podbiegł Giampaolo Pazzini i pewnie pokonał bramkarza Interu. Napastnik ledwie chwilę wcześniej pojawił się na murawie i był to dla niego pierwszy kontakt z piłką. Podopieczni Luciano Spallettiego przyzwyczaili nas, że w kryzysowych sytuacjach nie pękają i podobnie było dzisiejszego wieczoru. Inter szybko zabrał się za odrabianie strat. W 63 minucie w poprzeczkę trafił Matias Vecino, a po kilku kolejnych minutach groźnie uderzał Candreva. Goście nie zwalniali tempa i dopięli swego w minucie 67. Po rzucie rożnym, do wybitej piłki dopadł Ivan Perisić i natychmiastowym uderzeniem pokonał Nicolasa. Niestety gracze Interu nie poszli za ciosem i pomimo kilku okazji nie udało się im zabić tego meczu. Z tego powodu kibice do ostatniego gwizdka musieli drżeć o końcowy rezultat. Ostatecznie wygrał jednak zespół zdecydowanie lepszy. Nerazzurri ponownie nie zachwycili w starciu z niżej notowanym rywalem, lecz zachowali status niepokonanej drużyny i powrócili na pozycję wicelidera.

Jedenastą kolejkę Serie A zakończy w poniedziałek na Stadio Marc'Antonio Bentegodi mecz pomiędzy tamtejszą Hellas Veroną, a Interem Mediolan. Murowanym faworytem tego pojedynku będzie ekipa dowodzona przez Luciano Spalettiego, ale czy rzeczywiście Nerazurri nie mają się czego obawiać, a Verona może tylko pokornie prosić o jak najmniejszy wymiar kary?

Patrząc na statystyki i postawę obu zespołów w dotychczasowych meczach, Verona nie powinna mieć nadziei nawet na nawiązanie jakiejkolwiek walki z 18-krotnym mistrzem Włoch. Podopieczni Fabio Pecchi uciułali do tej pory 6. punktów, z czego połowę zdobyli po wyduszonym 1-0 z absolutnym outsiderem ligi Benevento - które pokonali po golu strzelonym pod koniec meczu, grając większą część spotkania z przewagą zawodnika. Jakby tego było mało, nasz najbliższy rywal (nie licząc beznadziejnego Benevento właśnie) ma najgorszą obronę w lidze i drugi najgorszy atak - sam Mauro Icardi ma prawie dwa razy więcej strzelonych bramek, niż cały zespół Verony razem wzięty.

Co może zatem zgubić Nerazurrich? Właśnie przesadna pewność siebie i zlekceważenie gospodarzy poniedziałkowej potyczki. Tym bardziej, że piłkarze Spala zdążyli już pokazać, że najlepiej prezentują się w meczach z wymagającymi rywalami, a ci teoretycznie słabsi potrafią sprawić im sporo problemów, żeby za przykład dać chociażby mecz z... Benevento, które napędziło sporego stracha faworytom pod koniec spotkania rozegranego 1. października.

Mimo wszystko trudno sobie wyobrazić, aby Inter stracił punkty z drużyną, której każda ekipa z czołówki w dotychczasowych meczach aplikowała kilka bramek. Jeśli nie wydarzy się zatem nic niespodziewanego, w poniedziałek późnym wieczorem powinniśmy wciąż, wraz z Napoli, przewodzić ligowej tabeli.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Hellas Verona miał miejsce 7 lutego 2016 roku na Stadio Marc' A. Bentegodi i była to 24. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 3-3 i bramki strzelali: Murillo 8, Helander 13, Pisano 16, Ionita 57, Icardi 62, Perisic 78. Arbitrem tego spotkania był Piero Giacomelli.

Poprzednie mecze z Hellas Verona

7 lutego 2016  |  Hellas Verona 3-3 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
23 września 2015  |  Inter Mediolan 1-0 Hellas Verona  |  Serie A   |   » zobacz raport
11 kwietnia 2015  |  Hellas Verona 0-3 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
9 listopada 2014  |  Inter Mediolan 2-2 Hellas Verona  |  Serie A   |   » zobacz raport
15 marca 2014  |  Hellas Verona 0-2 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 3. miejscu. W rozegranych dotychczas 10 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 26 punktów notując 8 zwycięstw, 2 remisy oraz 0 porażek. Różnica bramek to 13 przy 20 strzelonych i 7 straconych bramkach.

Hellas Verona w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 18. miejscu i w rozegranych dotychczas 10 meczach ekipa rywali zdobyła 6 punktów notując 1 zwycięstwo, 3 remisy oraz poniosła 6 porażek. Różnica bramek to -16 przy 6 strzelonych i 22 straconych bramkach.