1 Berisha; 2 Toloi (56' 21 Castagne), 19 Djimsiti, 23 Mancini; 33 Hateboer, 15 De Roon, 11 Freuler, 8 Gosens; 10 Gomez, 72 Ilicic; 91 Zapata (71' 88 Pasalic)

95 Gollini, 31 Rossi, 4 Valzania, 13 Bettella, 22 Pessina, 24 Rigoni, 44 Kulusevski, 53 Adnan, 90 Barrow

1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 23 Miranda (71' 2 Vrsaljko), 37 Skriniar, 18 Asamoah; 8 Vecino (46' 20 B. Valero), 77 Brozovic, 5 Gagliardini; 16 Politano (66' 11 Keita), 9 Icardi, 44 Perisic

27 Padelli, 6 De Vrij, 10 Lautaro, 13 Ranocchia, 14 Nainggolan, 15 J. Mario, 29 Dalbert, 87 Candreva

Vecino (I), Skriniar (I), Hateboer (A), Gagliardini (I), De Roon (A), Gomez (A)

Nie będzie ósmej ligowej wygranej z rzędu dla Interu. Atalanta brutalnie sprowadziła na ziemię podopiecznych Spallettiego i całkowicie zasłużenia zwyciężyła 4 - 1. Dla gospodarzy trafiali dziś Hateboer, Mancini, Djimsiti i Papu Gomez. Jedyne trafienie dla gości zaliczył Mauro Icardi, który skutecznie egzekwował rzut karny.

Miał rację Luciano Spalletti, który zapowiadał przed meczem, że jego podopieczni muszą być dziś przygotowani na przeprawą godną poziomu Champions League. Atalanta koncertowo rozegrała pierwszą połowę i zdominowała rywali w sposób, którego nie powstydziłaby się chyba nawet Barcelona. Inter przyzwyczaił nas do mocnego wejścia w mecz, wysokiego pressingu i szybkiej dominacji rywala, lecz tym razem role się odwróciły. Gracze Gasperiniego od pierwszych minut rzucili się do gardeł swoich rywali i z łatwością dochodzili do kolejnych dogodnych okazji. Otwarcie wyniku nastąpiło już w 9 minucie spotkania. Gosens dograł ze skrzydła do Hateboera, a ten z bliska wepchnął piłkę do siatki. Obrona przyjezdnych przypominała dziś raczej ser szwajcarski, niż najszczelniejszą defensywę ligi. Łatwość z jaką gospodarze dochodzili do kolejnych sytuacji była wręcz zatrważająca. Całe szczęście, że Samir Handanović postanowił nie brać przykładu z pozostałych kolegów i nadal prezentował się na swoim poziomie. Golkiper Interu miał mnóstwo pracy, lecz towarzyszyło mu dodatkowo ogromne szczęście. W 22 minucie powinno być 2 - 0. Josip Ilicić z najbliższej odległości nie potrafił skierować piłki do bramki. Mediolańczycy nie potrafili przejąć inicjatywy i na dłużej zagościć na połowie swoich rywali. Interowi cudem udało się dotrwać do przerwy ze stratą tylko jednego gola.

Na drugą połowę nie wybiegł już Matias Vecino, a jego miejsce zajął Borja Valero. Goście bardzo szybko doprowadzili do wyrównania. Gianluca Mancini zagrał ręką we własnym polu karny, więc arbiter bez wahania odgwizdał jedenastkę. Do futbolówki podszedł Mauro Icardi i precyzyjnym uderzeniem przywrócił nadzieje na wywiezienie korzystnego wyniku z Bergamo. Wydawało się, że w tym momencie nastąpi zmasowany atak podopiecznych Spallettiego, którzy postarają się pójść za ciosem i poszukać kolejnych bramek. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Gra wyglądała inaczej, niż przed przerwą, ale głównie za sprawą Atalanty, która zdecydowanie zwolniła tempo swoich akcji. Nie przeszkodziło to graczom Gasperiniego w ponownym objęciu prowadzenia. W 62 minucie Ilicić precyzyjnie dograł z rzutu wolnego, a bramkę strzałem głową zdobył Mancini. Szkoleniowiec Interu posłał w bój Keitę Balde, który miał spróbować rozruszać ofensywę zespołu. Senegalczyk zaliczył jednak kolejny słaby występ i szybko dostosował się poziomem do partnerów z drużyny. Długimi minutami z boiska wiało nudą. Atalanta uważnie pilnowała korzystnego wyniku, a Inter wydawał się kompletnie pozbawiony argumentów i pomysłu na odwrócenie losów spotkania. Resztki nadziei prysły w 88 minucie, kiedy Djimsiti wykorzystał kolejne dośrodkowanie Ilicicia i podwyższył prowadzenie na 3 - 1. Kolejne minuty to ciąg dalszy dramatu. Już w doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, obejrzał Marcelo Brozović. Po chwili padł czwarty gol dla miejscowych, który ostatecznie pognębił rywali. Alejandro Papu Gomez perfekcyjnie przymierzył zza pola karnego i Handanović mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Niebawem sędzie odgwizdał koniec spotkania i skończył katusze sympatyków czarno - niebieskich z Mediolanu.

Wczoraj zapoczątkowaliśmy już 12 serię gier we włoskiej Serie A. Jutro o godz. 12:30 czekają nas małe derby Lombardii. Inter udaje się na trudne teren w Bergamo, gdzie postara się o kolejne ligowe zwycięstwo. Transmisję ze spotkania przeprowadzi kanał Eleven Sports 1.

Derby obiadową porą

Nerazzurrim nigdy nie grało się łatwo na Stadio Atleti Azzurri d'Italia. Jeżeli chcemy przypomnieć sobie ostatnią wyjazdową wygraną, musimy cofnąć się do sezonu 2014/2015. Podopieczni Roberto Manciniego wygrali 4 - 1, a dorobkiem bramkowym podzielili się Fredy Guarin (dwie), Xherdan Shaqiri i Rodrigo Palacio. Od tego czasu, Inter w Bergamo dwukrotnie remisował i raz przegrał. Podopieczni Luciano Spallettiego znajdują się ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji, więc można mieć nadzieję na przełamanie niekorzystnej passy. Wyrwany w końcówce remis z Barceloną dodatkowo podbudował morale zespołu.

Na krzywej wznoszącej znajdują się również gracze Atalanty. Piłkarze Gasperiniego bardzo szybko, bo już pod koniec lipca, rozpoczęli poważne granie. Dobra postawa w Lidze Europy oraz udane otwarcie ligowych rozgrywek, mogły sugerować, że ponownie będą aspirować do miana rewelacji sezonu. Wszystko załamało się jednak po feralnym dwumeczu z FC Kopenhaga. Pomimo przytłaczającej przewagi, Atalanta odpadła z dalszej rywalizacji, a drużyna wpadła w spory dołek. Przełamanie nadeszło dopiero w 9 kolejce, podczas meczu ze słabiutkim Chievo Werona. Gospodarze przystąpią do spotkania derbowego z trzema kolejnymi wygranymi na koncie i napewno zamierzają sprawić sporo radości swoim fanom.

Mecze z Interem zawsze mają wyjątkowe znaczenie dla Gian Piero Gasperiniego. Nikomu nie trzeba przypominać o nieudanej przygodzie tego szkoleniowca na ławce mediolańskiego giganta. Trener nie lubi powracać wspomnieniami do tego okresu, lecz sportowe ambicje na pewno sprawiają, że będzie chciał odegrać się na byłym pracodawcy.

Przewidywane składy

Luciano Spalletti będzie miał do dyspozycji wszystkich graczy. Dziennikarze przewidują, że kolejną szansę od pierwszych minut otrzyma Joao Mario. Portugalczyk miałby zagrać kosztem Radji Nainggolana, który nie jest w najwyższej dyspozycji po ostatniej kontuzji. Szkoleniowiec Interu zastanawia się również nad obsadą kilku innych pozycji. Największa rywalizacja trwa na prawej obronie (D'Ambrosio czy Vrsaljko), w środku pola (Gagliardini czy Vecino) i na prawym skrzydle (Politano czy Candreva).

W barwach Atalanty zabraknie doświadczonego Andrei Masiello. Na środku obrony zagra zapewne Gianluca Mancini, który zdaniem prasy znajduje się w kręgu zainteresowań Interu Mediolan. Warto zwrócić baczniejszą uwagę na postawę 22-latka. Do podstawowego składu przewidywane jest Josip Ilicić, który wyjątkowo upodobał sobie starcia z naszym zespołem (4 gole i 3 asysty).

Atalanta (3-4-1-2): Berisha; Toloi, Palomino, Mancini; Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens; A.Gomez; Ilicić, Zapata

Inter (4-3-3): Handanović; D'Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Gagliardini, Brozović, Joao Mario; Candreva, Icardi, Perisić

Ostatni pojedynek

Ostatni pojedynek z Atalantą Bergamo miał miejsce 14 kwietnia 2018 roku na Stadio Atleti Azzurri d'Italiam. Mecz 32 kolejki poprzedniego sezonu zakończył się bezbramkowym remisem. Arbitrem tego spotkania był Doveri.

Poprzednie mecze z Atalanta Bergamo

14 kwietnia 2018  |  Atalanta Bergamo 0-0 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
19 listopada 2017  |  Inter Mediolan 2-0 Atalanta Bergamo  |  Serie A   |   » zobacz raport
12 marca 2017  |  Inter Mediolan 7-1 Atalanta Bergamo  |  Serie A   |   » zobacz raport
23 października 2016  |  Atalanta Bergamo 2-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
16 stycznia 2016  |  Atalanta Bergamo 1-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 2. miejscu. W rozegranych dotychczas 11 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 25 punktów.

Zwycięstw Interu w lidze: 8 (72.73%)
Remisów Interu w lidze: 1 (9.09%)
Porażek Interu w lidze: 2 (18.18%)

Różnica bramek to 15 przy 21 strzelonych i 6 straconych bramkach. Nerazzurri strzelają w lidze średnio 1.91 bramki na mecz i tracą średnio 0.55 bramki na mecz.

Atalanta Bergamo w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 10. miejscu i w rozegranych dotychczas 11 meczach ekipa rywali zdobyła 15 punktów.

Zwycięstw Atalanta Bergamo w lidze: 4 (36.36%)
Remisów Atalanta Bergamo w lidze: 3 (27.27%)
Porażek Atalanta Bergamo w lidze: 4 (36.36%)