21 Andujar; 22 Alvarez, 3 Spolli, 5 Rolin, 12 Marchese; 27 Biagianti (32' st Almiron), 10 Lodi; 13 Izco, 19 Castro, 17 Gomez; 9 Bergessio (40' st Cani)

1 Frison, 2 Potenza, 18 Augustyn, 8 Sciacca, 24 Ricchiuti, 26 Keko, 30 Salifu, 34 Messina, 35 Doukara

1 Handanovic; 4 Zanetti, 26 Chivu, 40 Juan Jesus, 31 Pereira; 14 Guarin (32' st Cambiasso), 17 Kuzmanovic (1' st Stankovic), 21 Gargano; 7 Schelotto, 18 Rocchi (1' st Rocchi), 11 Alvarez

30 Carrizo, 77 Di Gennaro, 28 Pasa, 33 Mbaye, 42 Jonathan, 10 Kovacic, 24 Benassi, 47 Colombi

37' Pablo Alvarez, 10' st Rolin, 25' st Handanovic, 25' st Bergessio, 39' st Schelotto, 41' st Cani

Podróż z piekła do nieba zafundowali swoim sympatykom gracze Interu Mediolan w dzisiejszym spotkaniu. Do przerwy po trafieniach Bergessio i Marchese Catania prowadziła 2 – 0. Druga odsłona to już inne oblicze Nerazzurrich, którzy po dwóch trafieniach Palacio i bramce Alvareza przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Catania dłużej utrzymywała się przy piłce i z łatwością przedostawała się pod pole karne Interu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 7 minucie Juan Jesus z dziecinną łatwością dał się ograć Bergessio, a ten nie miał problemów ze zdobyciem prowadzenia. W odpowiedzi strzałów z dystansu próbowali Guarin i Kuzmanović. Obaj uderzali jednak niecelnie. Zdecydowanie skuteczniejsi byli miejscowi. W 19 minucie po rzucie wolnym z głębi pola i biernej postawie środkowych obrońców, Marchese głową podwyższył prowadzenie dla Catanii. W dalszej części spotkania Inter posiadał optyczną przewagę, jednak nie miało to przełożenia na sytuacje bramkowe. Do przerwy wynik nie uległ, więc zmianie.

Na drugą połowę nie wybiegli już Rocchi i Kuzmanović. W ich miejsce trener Stramaccioni desygnował do gry Palacio i Stankovicia. Od pierwszych minut drugiej odsłony widać było że Inter jest bardzo zmotywowany i będzie dążył do odrobienia strat. Jako pierwsi groźnie zaatakowali jednak gospodarze. W 48 minucie Handanović obronił strzał Bergessio w sytuacji sam na sam. W 51 minucie bardzo bliski szczęścia był Guarin, jednak uderzył obok słupka. Inter jednak nie ustawał w atakach i już minutę później zebrał tego efekty. Po płaskim dośrodkowaniu Palacio, Ricky Alvarez głową umieścił piłkę w siatce. Spotkanie wyrównało się. Obie ekipy próbowały atakować i przejąć inicjatywę. W 70 minucie na akcję lewą stroną zdecydował się Pereira. Po dośrodkowaniu Urugwajczyka Rodrigo Palacio strzałem głową doprowadził do wyrównania. Inter na dobre wrócił do gry! W 76 minucie w miejsce Guarina, na boisku pojawił się Cambiasso. Ostatni fragment spotkania przyniósł wiele groźnych okazji pod bramką Andujara. Najpierw dwukrotnie w jednej akcji blisko szczęścia był Schelotto. Następnie po argentyńskiej akcji w polu karnym, minimalnie obok słupka posłał piłkę Cambiasso. Gdy wydawało się że obie jedenastki, będą zmuszone zadowolić się remisem Inter zaatakował raz jeszcze. W 2 minucie doliczonego czasu gry w polu karnym świetnie zachował się Cambiasso. Pomocnik bardzo przytomnie wycofał piłkę w okolice 7 metra, gdzie dopadł do niej Palacio i z najbliższej odległości wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Do końca wynik nie uległ już zmianie i po bardzo emocjonującym spotkaniu 3 punkty jadą do Mediolanu!

Wczoraj wieczorem swój mecz z Lazio wysoko wygrał Milan. Patrząc na grę tego zespołu oraz wynik (3-0) to Rossoneri w tym momencie są faworytem do zajęcia trzeciego miejsca w lidze, a kto wie czy nie powalczą też o drugą lokatę. Dziś o 15 Inter zagra na wyjeździe z Catanią i jest to spotkanie niezwykle istotne w kontekście walki o Scudetto... miejsce premiowane startem w eliminacjach Ligi Mistrzów, czyli trzecie.

W Mediolanie najważniejszym tematem od dwóch dni  jest kłótnia Antonio Cassano z Andreą Stramaccionim. Nie wiemy co dokładnie stało się w szatni Interu, ale według relacji trenera, była to kłótnia. Skutkiem owej kłótni jest brak powołania Cassano na mecz z Catanią i prawdopodobna kara finansowa dla napastnika. Po tym zdarzeniu, rozmowy zawodnika w sprawie nowego kontraktu staną się nieco bardziej skomplikowane i wielce prawdopodobne jest, że odejdzie on z klubu w czerwcu. Stramaccioni zaznaczył, że brak powołania Cassano na mecz z Catanią to jego własna decyzja i zapowiedział, że napastnik powróci do kadry na mecz z Tottenhamem, który odbędzie się już w czwartek. Ponieważ w kadrze Interu napastników jest jak na lekarstwo, nie ma on innego wyboru.

Mecz z Sycylijczykami przychodzi w niewygodnym dla Interu momencie. Catania gra dobry futbol i w dwóch ostatnich meczach odniosła zwycięstwo. W przypadku wygranej nad Interem, Catania ma szansę przegonić go w tabeli. Popularni "Elefanti" groźni są przede wszystkim na własnym stadionie, gdzie wygrali dziewięć spotkań ligowych.

Absencje

Inter na Sycylię pojechał bez Ranocchi, Cassano,  Milito, Nagatomo, Samuela, Mudingayia, Obiego oraz Silvestre. Do składu włączeni zostali młodzi zawodnicy jak Pasa, Mbaye, Benassi i Colombi.

Catania musi poradzić sobie bez takich zawodników jak Sciacca, Capuano, Barrientos, Cani, Legrotagglie i Bellusci.