54 Sorrentino; 25 Von Bergen, 23 Donati, 3 Aronica; 89 Morganella, 5 Barreto, 20 Arevalo Rios, 28 Kurtic, 29 Garcia; 27 Ilicic, 10 Miccoli

99 Benussi, 6 Munoz, 7 Viola, 9 Dybala, 11 Hernandez, 14 Anselmo, 16 Fabbrini, 17 Boselli, 18 Faurlin, 19 Sperduti, 22 Nelson, 30 Brichetto

1 Handanovic, 23 Ranocchia, 6 Silvestre, 40 Juan Jesus; 42 Jonathan, 4 Zanetti, 10 Kovacic, 17 Kuzmanovic, 31 Pereira; 11 Alvarez; 18 Rocchi

30 Carrizo, 7 Schelotto, 24 Benassi, 26 Chivu, 27 Belec, 28 Pasa, 45 Forte, 61 Garritano, 62 Ferrara

Miccoli 11', Morganella 57', Barreto 58', Hernandez 89' - Silvestre 45' Juan 51' Schelotto 86'

Inter Mediolan poległ kolejny raz w tym sezonie, tym razem na stadionie Renzo Barbera w Palermo. Nerazzurri przegrali z drużyną Giuseppe Sannino 1-0.

Palermo z nożem na gardle nie poddało się, Sycylijczycy walczą do samego końca o utrzymanie w Serie A. Inter natomiast miał iluzoryczne i matematyczne szanse na awans do Champions League.

Mecz rozpoczął się dosyć niemrawo, od samego początku było jednak widać, która drużyna chce przejąć inicjatywę i zgarnąć 3 punkty. W 6 minucie gry Palermo miało swoją pierwszą okazję do strzelenia bramki, Garcia zrobił z Zanettiego wiatrak, podał piłkę do Miccoliego, ten jednak nie zdołał pokonać Samira Handanovicia. Fabrizio i spółka zdołali jednak objąć prowadzenie 4 minuty po tej sytuacji po szybkim kontrataku. Nie obyło się bez pomocy... Matiasa Silvestre, byłego zawodnika Rosanero. Piłkarz ten popełnił katastrofalny błąd w polu karnym, nie zdołał wybić piłki poza szesnastkę. Dopadł do niej kapitan Aquile, podał do Ilicicia i na tablicy wyników widniała liczba 1 dla gospodarzy.

Drużyna czarno-niebieskich walczyła o jakikolwiek punkt do końca meczu. Mieli więcej czasu spędzonego z futbolówką przy nodze, nie przełożyło się to jednak na bramki. Tommaso Rocchi nie miał do pomocy nikogo z przodu, brakowało kogoś kto by mógł pokierować atakami Interu. Na domiar  złego kontuzji doznał... Il Capitano Javier Zanetti. Jego uraz wyglądał bardzo groźnie, został zmieniony przez Schelotto. Do końca pierwszej części gry utrzymał się rezultat 1-0.

W drugiej połowie widzieliśmy trochę inny Inter. Zaczęli słabo, ale z minuty na minutę atakowali groźniej. Palermo również nie zwalniało tempa, piłkarze ze stolicy Sycylii mieli dwie bramkowe sytuacje, w obu fantastycznie zachował się Samir Handanović, który rozgrywa sezon życia. Najjaśniejszą postacią Interu był jednak Ricardo Alvarez. Argentyńczyk był bardzo bliski strzelenia pięknej bramki z dystansu, zabrakło centymetrów. Następnie po akcji z Mateo Kovaciciem popisał się pięknym dryblingiem, strzelił z prawej nogi metr ponad poprzeczką. To nie był dzień Nerazzurrich, a szczególnie Ezequiela Schelotto. Zawodnik wykupiony z Atalanty rozegrał drugie tragiczne spotkanie z rzędu, był ewidentnie najgorszy na boisku, popełniał wiele błędów i często tracił piłkę. Jednemu nie wychodzi kompletnie, a drugi z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Mowa tutaj o Jonathanie, Brazylijczyk nie bał się atakować, zagrywał dobre piłki w pole karne Palermo i wygrywał pojedynki jeden na jednego.

Już jutro kolejna dawka... miejmy nadzieje pozytywnych emocji związanych z nadchodzącym spotkaniem ligi włoskiej. Jedziemy do Sycylii, aby w ramach 34. kolejki rozegrać mecz z Palermo. Nadal istnieje bowiem matematyczna szansa na występ Interu w Champions League... Początek spotkania o 15:00.

Do końca sezonu pozostało 5 spotkań. W szeregach czarno-niebieskiej rodziny zdarzają się przypadki osób, którzy wierzą w cuda. A cudem w tym przypadku jest zajęcie trzeciego miejsca w tabeli Serie A. W tej chwili Inter z dorobkiem 53 punktów zajmuje 5 pozycję, która gwarantuje udział w Lidze Europy. Przed nim Fiorentina z 58 punktami, a najniższym stopniu podium AC Milan z 59 punktami. Aby zastanowić się nad szansami Nerazzurrich w tym pościgu porównajmy spotkania, jakie pozostały do rozegrania tym trzem ekipom...

AC Milan: Catania (dom), Torino (dom), Pescara (wyjazd), Roma (dom), Siena (wyjazd).

Fiorentina: Sampdoria (wyjazd), Roma (dom), Siena (wyjazd), Palermo (dom), Pescara (wyjazd).

Inter: Palermo (wyjazd), Napoli (wyjazd), Lazio (dom), Genoa (wyjazd), Udinese (dom).

Rozpatrując klasę rywali i sytuację kadrową to najcięższe zadanie ma właśnie ekipa Andrei Stramaccioniego. Futbol to jednak piękna i nieprzewidywalna dyscyplina sportu i nie należy martwić się na zapas.

Palermo zajmuje 18 miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów i bardzo ciężko im będzie się wydostać ze strefy spadkowej. Rosanero ostatnio w Serie B występowali w sezonie 2003/2004. Jeśli chodzi o grę Palermo na Stadio Renzo Barbera w tym sezonie to wygląda to bardzo słabo. Rozgrywając mecz jako gospodarz wygrali zaledwie 4 razy. Analizując suche statystyki piłkarze z Sycylii w ostatnich 19 meczach zdołali wygrać zaledwie dwa razy. W meczach z Interem w ostatnich 15 spotkaniach zdołali wygrać zaledwie raz. Bukmacherzy jednak nie robią sobie z tego nic i jako faworyta przewidują właśnie Palermo. Kurs na nich wynosi 2.3, na remis 3.4, a na Inter 3.4. Być może to jakiś prezent dla nałogowych graczy...